Browse By

Czym się kierować przy wyborze bukmachera? Krótki poradnik dla bukmacherskich nowicjuszy

Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich i zmagał się z podstawowym pytaniem: Czym się kierować przy wyborze bukmachera? To pytanie niełatwe i dla bardziej zaawansowanych graczy, a początkujących może przyprawić o ból głowy. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik dla nowicjuszy, w którym podpowiadamy, jak dokonać wyboru odpowiedniego dla siebie bukmachera. 

Legalność i posiadana licencja jako kluczowe czynniki warunkujące wybór bukmachera

Na liście legalnych bukmacherów internetowych funkcjonujących na polskim rynku, które uzyskały licencję Ministra Finansów na prowadzenie działalności, mamy 7 podmiotów. Wprawdzie wskutek tzw. ustawy hazardowej, która weszła w życiu w zeszłym roku, konkurencja na rynku bukmacherskim została znacznie ograniczona, jednak mimo to osoba, która z zakładami bukmacherskimi ma do czynienia pierwszy raz, może zgubić się w gąszczu kursów, stawek i możliwości. Czym kierować się przy wyborze bukmachera, oczywiście poza legalnością, ponieważ prawa łamać nie chcemy?

Bezpieczeństwo nie tylko naszych pieniędzy, ale i danych osobowych

Decydując się na obstawianie sportowych wyników, automatycznie decydujemy się także na udostępnienie naszych danych finansowych, takich jak numer karty czy numery konta bankowego, ale także danych osobowych, bowiem do potwierdzenia swojej tożsamości wymagane jest przesłanie zeskanowanego awersu i rewersu dowodu osobistego bądź innego dokumentu weryfikującego nasze dane (na przykład prawo jazdy). Ze względu na obowiązywanie nowego rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczącego ochrony danych osobowych teoretycznie powinniśmy mieć pewność, że nasze dane nie zostaną nigdzie udostępnione, ale jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony, a nikt nie chce narażać się na utratę pieniędzy bądź kradzież tożsamości. Ponadto warto sprawdzić, czy bukmacher wypłaca nam wygraną już po odprowadzeniu podatku, czy też należy to do nas.

Stawki jako kolejny czynnik wyboru najlepszego „buka”

Gdy już stworzymy na własne potrzeby listę legalnych i bezpiecznych bukmacherów, przychodzi czas na przeanalizowanie tabel zawierających kursy na wyniki konkretnych sportowych spotkań, których wyniki chcemy obstawić. U każdego bukmachera, określanego w środowisku mianem „buka”, mogą pojawiać się inne stawki za to samo spotkanie czy konkretną ligę, na której akurat nam zależy. Warto zastanowić się, czy chcemy obstawić na jednym kuponie jedno spotkanie, czy też więcej i co będzie dla nas bardziej opłacalne.

Bonusy bukmacherskie – czy warto się nimi kierować przy wyborze bukmachera?

Każdy legalnie działający bukmacher może oferować i najczęściej oferuje ciekawe bonusy, zazwyczaj przeznaczone dla nowych, początkujących w sportowych zakładach klientów. Warto zwrócić na nie uwagę i przejrzeć dostępne oferty bukmacherów, sprawdzić, co będzie dla nas najbardziej korzystne. Niemniej jednak na pewno nie powinien być to ani jedyny ani kluczowy aspekt wyboru najlepszego bukmachera.

Opinie innych graczy – warto ich posłuchać

Dostęp do Internetu daje także nieograniczony dostęp do opinii innych graczy. Warto sprawdzić, co na temat danego „buka” piszą grający w nim użytkownicy. Jeśli u bukmacherów gra ktoś z naszych znajomych, tym bardziej możemy poprosić o pomoc w wyborze, w końcu każda dobra rada jest na wagę złota, w tym przypadku dosłownie i w przenośni.

 Mała przestroga niezależna od kryteriów wyboru bukmachera

Warto pamiętać, że wybór legalnego, bezpiecznego dla naszych pieniędzy i tożsamości bukmachera, dopasowanego do naszych potrzeb to jeszcze nie wszystko. Trzeba mieć na uwadze, że udział w jakichkolwiek grach i zakładach bukmacherskich wiąże się nie tylko z szansą wygranej, ale i z ryzykiem straty, dlatego należy zachować przede wszystkim rozsądek.


Więcej informacji na portalu Zawód Typer gdzie znajdziemy kilka atrakcyjnych bonusów bukmacherskich.