Browse By

Najbardziej skuteczne metody nauczania języków obcych – technika dual_IMPACT®

Ilość różnorodnych kursów językowych jest dziś tak duża, że każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Chodzi tu bowiem nie tylko o to, gdzie dane kursy się odbywają i jak często, lecz również o to, jakie są stosowane do tej nauki metody. Każdy przyswaja wiedzę inaczej i odpowiada mu inny tryb pracy, dlatego warto wybierać takie techniki uczenia, jakie są najbardziej efektywne w danym przypadku. W tym artykule piszemy, między innymi o metodzie dual_IMPACT® i kilku innych.

Nauka języków obcych

Dzisiaj prawie każdy korzysta z możliwości nauki języków obcych. Rozwijająca się współpraca pomiędzy krajami sprawia, że ludzie używają języków obcych w pracy, dlatego pojawiają się kolejne kursy językowe, które oferują lekcje danych języków. Korzystają z tego także zapaleni podróżnicy i osoby chcące się kształcić i poznawać odmienne języki i kultury. Szkoły językowe są obecne w większości miast i miasteczek i oferują różnego rodzaju kursy – standardowe, przyspieszone, skupione na tematyce biznesu czy stricte na ćwiczeniu mówienia.

Osoby przeglądające oferty poszczególnych szkół dowiedzą się, że można uczyć się kilka razy w tygodniu, bądź raz, wybrać zajęcia z polskim nauczycielem lub z native’em, a także wyjechać na obóz językowy do kraju, w którym dany język obowiązuje. Zajęcia podzielone są pod względem poziomu znajomości języka, a firmy mogą zorganizować lekcje języków dla pracowników nawet w swojej siedzibie. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

Metody nauki języków obcych

Poszczególnych technik nauki języka jest bardzo dużo i nie sposób wymienić wszystkich, lecz tutaj wskażemy na kilka efektywnych technik, które są chętnie wybierane ze względu na ich wysoką efektywność. Z pewnością jedną z takich technik są popularne fiszki, czyli słownictwo na niewielkich kartonikach. Z jednej strony znajduje się dane słowo, a z drugiej jego tłumaczenie. W ten sposób uczeń sprawdza, czy zna już znaczenie danych pojęć i może to robić praktycznie wszędzie, zarówno w domu, jak i w przerwie pracy, w komunikacji miejskiej czy w czasie spaceru lub w kolejce. Fiszki są sposobem przyswajania słownictwa, dlatego są odpowiednie dla każdego poziomu nauki.

kursy językowe Wrocław

Jeśli chodzi o metodę skierowaną typowo do osób na poziomie zaawansowanym, które znają już podstawy języka, warto zdecydować się na metodę dual_IMPACT®. Na czym ona polega? Zajęcia z wykorzystaniem tej techniki prowadzone są zarówno przez polskiego lektora, jak i przez native speakera. Każdy z nich ma wgląd do tematów omawianych na zajęciach tego drugiego dzięki wykorzystaniu Internetowych Dzienników Zajęć. Dzięki temu lekcje prowadzone przez obydwu nauczycieli wzajemnie się uzupełniają i stanowią dobrze zaplanowaną całość.

Dzięki metodzie dual_IMPACT® kursanci mają możliwość nie tylko rozwijania umiejętności językowych, lecz także osłuchania się z akcentem osoby, której pierwszym językiem jest właśnie angielski. Dzięki temu automatycznie poprawia się swoboda wymowy i pewność wymawiania danych słów.

Warto również wspomnieć o metodzie komunikacyjnej, która dostępna jest w znacznej części szkół językowych. Chodzi w niej o naukę języka głównie poprzez konwersacje, mówienie. Oznacza to, że takie zajęcia opierają się głównie na ćwiczeniach związanych z językiem mówionym zamiast na poznawaniu go w sposób teoretyczny. Jest to świetna metoda zarówno dla tych osób, które znają już gramatykę i inne zasady posługiwania się danym językiem, jak i dla tych, którzy wolą uczyć się właśnie przez konwersacje. Nie ma wątpliwości, że każdy kursant znajdzie coś dla siebie.


Sprawdź kursy językowe w Centrum Języków Obcych Yellow!