Browse By

Dlaczego dzieci powinny uczyć się przez zabawę?

Nie samą pracą człowiek żyje – maksyma powtarza dość często, jednak nie przez wszystkich pracodawców i pracowników respektowana. Mądrzy szefowie wiedzą jednak, że aby pracownicy byli efektowni, utożsamiali się z firmą i przynosili jej coraz to lepsze wyniki należy zapewnić im możliwość nie tylko dogodnych warunków pracy, ale i bonusów w postaci ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Pracownicze eventy w zależności od charakterystyki firmy różnią się między sobą. Jednak, te które z całą pewnością docenią pracownicy posiadający dzieci, to na przykład rodzinne pikniki podczas których ich pociechy mogą brać czynny udział w zabawie.

Pikniki rodzinne – jak dokładnie wyglądają?

By przybliżyć idee pikniku rodzinnego należy zacząć od tego, że z całą pewnością jest to bardzo ciekawa forma eventu, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wspólne spędzanie czasu, możliwość zabawy i atrakcje dobrane tak, by każdy mógł z nich korzystać, to ich niewątpliwe zalety.

Na tego typu imprezach nie brakuje bowiem dmuchanych zamków, pokazów przeprowadzanych przez wyszkolonych animatorów czy warsztatów plastycznych. Wiele firm zapewnia również rozrywki przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, a więc pracowników, po to aby mogli się integrować w niekiedy dość zabawnych okolicznościach.

Grupa Marketingowa In Spe zapewnia również, że każdy taki organizowany przez nią piknik kończy się koncertem podczas którego do tańca zapraszani są wszyscy uczestnicy. Z takiej zabawy na świeżym powietrzu skorzystało już wiele firm, chwaląc sobie powyższych organizatorów i ich pomysłowość.

Dlaczego dzieci powinny uczyć się przez zabawę?

Jeśli powyższe atuty rodzinnego pikniku nie przekonują nas do jego zorganizowania bądź uczestnictwa w nim, spójrzmy na jeszcze jedną zaletę – przez większość z pewnością pomijaną. Zabawy organizowane przez animatorów na takich eventach są na tyle kreatywne i różnorodne, że z całą pewnością sprzyjają rozwojowi dzieci biorących w nich udział.

Dzieci powinny uczyć się poprzez zabawę, ponieważ ta przyzwyczaja je do działania w grupie, rozwija w nich inteligencję i empatię emocjonalną oraz daje przestrzeń na kreatywność. Rozrywki ruchowe na świeżym powietrzu sprzyjają natomiast koordynacji. Dzieci uwielbiają skakać, biegać, podskakiwać i odkrywać świat, dlatego uczestnictwo w odpowiednio zorganizowanym pikniku  z całą pewnością przyniesie im również sporo frajdy i zadowolenia.

Dziecięca zabawa

Pracodawca, który zapewnia swym podwładnym zaproszenie na taką imprezę zdobywa więc ich szacunek i sympatię, bo daje wyraźny sygnał, że zależy mu nie tylko na zawodowej stronie współpracy, ale i satysfakcji poza godzinami pracy. W końcu rodzicom nic nie sprawia takiej przyjemności, jak świadomość tego, że ich dzieci pożytecznie spędzają czas. Szczególnie, gdy robią to wspólnie z nimi.

Wizerunek firmy zależy od dbałości o rodzinę pracownika

Jako pracodawcy musimy pamiętać o tym, że na wizerunek naszej firmy bardzo duży wpływ mają opinie o niej zatrudnionych przez nas pracowników. A te z całą pewnością będą dobre, jeśli należną uwagę poświęcimy też rodzinom zatrudnionych przez nas ludzi. Warto organizować więc wydarzenia, które zaangażują wszystkich zainteresowanych i roztoczą wokół nich rodzinną atmosferę.

Przy wyborze agencji, która pomoże nam zorganizować tego typu event, kierujmy się jej indywidualnym podejściem do klienta i jego potrzeb. Każda firma działa bowiem inaczej, ma inne potrzeby i oczekiwania. Odpowiedni zespół powinien poradzić sobie jednak w każdych warunkach, wykazując się sporą kreatywnością i nieograniczonymi pomysłami.