Browse By

Na czym polegają usługi HDS?

HDS to termin, który znany jest przeważnie osobom, które miały styczność z budową, remontem, przeprowadzką czy przemysłem. Pojazd HDS oznacza Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Dźwig ten jest specjalnym, dodatkowym elementem, który zamontowany jest na samochodzie ciężarowym. Jak sama nazwa wskazuje – jest on uruchamiany przez pompę hydrauliczną, którą to z kolei w ruch wprawia silnik benzynowy. 

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy

Dźwig, w zależności od typu prac, jest zawsze dopasowywany według określonych potrzeb. Można dzięki niemu przenosić i przewozić przedmioty ważące od 2 do 16 ton. Poza tym, rozpiętość ramienia może wynosić nawet kilkanaście metrów.

Należy również pamiętać, że samochód jest specjalnie zabezpieczany podczas pracy dźwigu. Znaczy to, iż po bokach znajdują się ciężkie podpory, które zapewniają stabilizację podczas budowy, remontów i innych zadań.

Korzystanie z dźwigu najczęściej odbywa się poprzez wynajęcie pojazdu i jego operatora. Aby móc kierować takim pojazdem, należy zdobyć odpowiednie uprawnienia. Przede wszystkim, przyszły kierowca dźwigu musi być pełnoletni. Poza tym, istotne jest posiadanie prawa jazdy kategorii C. Konieczne jest także pozytywne zdanie egzaminu. Oprócz tego, liczy się także zaświadczenie od lekarza, które upoważni nas do operowania dźwigiem.

Transport z pojazdami HDS

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie budowanie wieżowców czy rozległych gmachów, bez użycia profesjonalnego sprzętu. Pojazdy typu HDS, dzięki swojej konstrukcji i wytrzymałości, znacznie ułatwiają wykonywać wiele czynności.

Zastosowanie dźwigu hydraulicznego ma miejsce między innymi w transporcie ciężkim.

Co można transportować za pomocą pojazdu z wmontowanym HDS?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najczęściej bowiem, dźwig stosuje się do przewozu kontenerów – są one ciężkie, nawet bez zawartości. Ponadto, dźwigiem można przewozić różnorodne materiały budowlane. W przypadku układania kostki na chodniku, dostarczania palet na budowę lub danego surowca, HDS jest niezbędnym pojazdem. Równie często, HDS służy także do przewożenia wielu maszyn i narzędzi. Np., frezarki, tokarki czy maszyny stosowane w fabrykach, są urządzeniami, które można dostarczyć w dane miejsce jedynie za pomocą odpowiedniego pojazdu. Waga urządzeń oraz maszyn jest zbyt duża, by użyć innego pojazdu niż HDS.

usługi hds wrocław

Dodatkowo, jedną z podstawowych czynności, które ułatwia HDS, jest załadunek i rozładunek.

Jakie branże stosują pojazdy HDS ?

Najczęściej, pojazd z dźwigiem hydraulicznym można spotkać na placu budowy. Ciężkie elementy i surowce są podnoszone i przenoszone w inne miejsce, właśnie za pomocą dźwigu. Odpowiednia wytrzymałość pojazdu HDS, pozwala na bezpieczne i sprawne podnoszenie i transportowanie ciężkich rzeczy. Oprócz tego, HDS jest często spotykany w wielu gałęziach przemysłu. Zakłady produkcyjne, wielkie firmy (np. meblowe), fabryki oraz magazyny, są zaopatrzane, dzięki użyciu dźwigu. Wiele jest maszyn, które trzeba przywieźć do zakładów, by przygotować miejsce pracy.

pojazdy HDS w Gdyni i innych polskich miastach są także popularne w firmach, które zajmują się przeprowadzkami i remontami. Wiadomo, że w przypadku przeprowadzki ciężko jest przewieźć wszystkie meble, nawet pojedynczo.

Firmy meblowe lub te, które produkują maszyny i narzędzia, też często korzystają z dźwigów hydraulicznych. Dowóz towarów do klienta musi się odbyć sprawnie i na czas. Rzetelne rozwiązanie stanowi zastosowanie dźwigu.