Browse By

Dlaczego warto pójść na kurs samoobrony?

Pomimo tego, że żyjemy we względnie bezpiecznych czasach, zagrożenie może pojawić się w każdej chwili.

Samoobrona w momencie niebezpieczeństwa jest niezwykle istotna, aby ochronić siebie, a także osoby znajdujące się w pobliżu. Niestety, bardzo często w momencie ataku wpadamy w panikę. Udział w kursie samoobrony pozwoli nie tylko usunąć zagrożenie, ale również wzmocni pewność siebie.

Kursy samoobrony nie polegają jedynie na nauce chwytów i ciosów, które unieszkodliwiają przeciwnika. Wręcz przeciwnie – zajęcia są organizowane w taki sposób, aby uczestnicy wynieśli z nich nie tylko podstawy samoobrony, ale również poprawili swoją kondycję oraz nauczyli się radzić w sytuacjach zagrożenia życia. Dlaczego zatem warto zapisać się na kurs samoobrony? Jakie zajęcia z samoobrony wybrać?

Trening samoobrony – jakie korzyści?

Wbrew pozorom treningi z samoobrony nie są skierowane tylko dla kobiet, które pragną nauczyć się ciosów, pozwalających na wyjście z opresji. Coraz częściej w zajęciach biorą udział również mężczyźni. Wiek czy płeć nie ma znaczenia podczas treningu z samoobrony ze względu na uniwersalność sportu, a także korzyści związane z udziałem w zajęciach.

Treningi samoobrony wpływają przede wszystkim na umysł osób na niego uczęszczających. Trenujący uczą się wychodzić z trudnych sytuacji, uczą się pewności siebie, a także odrzucają od siebie lęk. Dzięki temu w momencie zagrożenia życia nie odczują strachu, będąc w stanie chronić siebie i inne osoby, które znalazły się w niebezpieczeństwie.

Udział w zajęciach z samoobrony to także doskonała okazja do poprawy swojej sprawności fizycznej. Treningi z samoobrony są niezwykle wymagające, dlatego osoby uczęszczające na zajęcia będą miały niepowtarzalną okazję do tego, aby wzmocnić swoje ciało i poprawić kondycję. Nieustanne powtarzanie sekwencji ruchu z pewnością wpłyną na zwiększenie się tkanki mięśniowej.

Dlaczego warto zapisać się na trening samoobrony?

Trening samoobrony to nie tylko nauka konkretnych sekwencji ruchu, a także wyprowadzania ciosów. Z racji tego, że samoobrona jest skierowana dla wszystkich, bez względu na wzrost, siłę oraz wagę, poszczególne ruchy będą się od siebie różniły. Doświadczony instruktor nauczy radzenia sobie w trudnej sytuacji poprzez wykorzystanie swojego naturalnego potencjału. Dlatego też trening samoobrony jest niezwykle rozwijający – w momencie zagrożenia technika ciosu nie będzie miała znaczenia.

Dlaczego warto zapisać się na trening samoobrony? Konieczne powinny zrobić to osoby, które pragną pokonać swój strach i nauczyć się jak bronić swojego życia, wykorzystując do tego własną siłę i koncentrację. Warto udać się również na trening, aby skutecznie wzmocnić swoje ciało oraz poprawić kondycję. 

Samoobrona oparta jest na koncentracji, aniżeli na własnej sile. Dlatego też wiele osób, które na nią uczęszcza jest w stanie w szybki sposób wyswobodzić się z trudnej sytuacji i unieszkodliwić przeciwnika.

kurs samoobrony

Akademia Samoobrony w Tomaszowie Mazowieckim

Na trening samoobrony najbezpieczniej zapisać się do akademii i nauczyć się podstawowych technik od doświadczonego instruktora. W ten sposób uczestnicy nie tylko będą ćwiczyć pod okiem specjalisty, ale również wykorzystają cały swój potencjał fizyczny i psychiczny.

W Akademii Samoobrony zajęcia są prowadzone w zróżnicowanych grupach, co daje ogromne możliwości pod względem nauki walki z wieloma przeciwnikami.

Udział w zajęciach z samoobrony z pewnością przygotuje do walki w sytuacjach zagrożenia życia – warto więc zapisać się na pierwszy trening i przekonać się samemu jakie wiążą się z tym korzyści.