Browse By

Jak schudnąć w miesiąc?

Jeżeli tylko będziesz przez cały miesiąc odpowiednio się odżywiać i ćwiczyć, to na pewno schudniesz, jednak to ile schudniesz zależy od twoich indywidualnych predyspozycji, oraz nawyków. Odchudzać, należy się z głową. Dieta nie może być zbyt restrykcyjna, ponieważ nabawisz się jedynie efektu jojo albo co gorsza zaburzeń dożywiania. Warto w tej kwestii poradzić się specjalisty. Bardzo gwałtowne utracenie wagi w ciągu miesiąca, wiąże się jedynie z problemami i mało stabilnym efektem. Dlatego lepiej jest chudnąć stopniowo i skutecznie.

chudnięcie

Największym błędem jest stosowanie diet niewiadomego pochodzenia, a w skrajnych przypadkach głodzenie się. W ten sposób, organizm zostaje osłabiony i nie uzyskuje odpowiedniej ilości energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania. Wtedy stajemy się bardziej podatki na choroby i infekcje. Stosując drakońskie diety, nasz organizm staje się odwodniony, wyglądamy na chorych, skóra jest ziemista i nienawodniona. Chyba nie o taki efekt ci chodzi?

Ile można schudnąć w miesiąc?

Według specjalistów, najlepiej jest chudnąć około kilograma tygodniowo, co daje nam około 4 kilogramów miesięcznie. Takie tępo jest zdrowe dla naszego organizmu, a efekt będzie trwały. Pamiętaj jednak, że każdy organizm cechuje się odmiennym metabolizmem. Ponadto to ile ważysz może mieć też znaczny wpływ na to, jak szybko możesz schudnąć. Jedna osoba schudnie kilogram inna więcej. Najważniejsze, aby obserwować stałą tendencję, tępo chudnięcia nie powinno nas zniechęcać. W procesie odchudzania występują często wahania wagi, które są spowodowane różnymi czynnikami, nawet chociażby od tego czy wypiło się dużą ilość wody, a u Pań może mieć wpływ nawet cykl menstruacyjny.

Jak utrzymać prawidłowe tempo chudnięcia?

W tej kwestii należy się zaznajomić z potrzebami kalorycznymi organizmu. Aby dieta była skuteczna i zdrowa, należy spożywać powyżej 1000 kcal dziennie. Nasza dieta powinna zawierać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, znajdujące się w piramidzie żywieniowej. W taki sposób nasz organizm uzyska wszystkie potrzebne składniki odżywcze, a ujemny bilans kalorii doprowadzi do chudnięcia. Wiedz również, że na początku procesu odchudzania tracimy głównie wodę, dlatego wyniki są tak spektakularne. Po około 2 tygodniach odchudzania tępo maleje, a czasem nawet zatrzymuje się. Nie należy się tym zniechęcać i uparcie kontynuować swoją transformację.

Co zrobić, gdy nie potrafi się dobrać odpowiedniej kaloryczności posiłków?

Często jest tak, że wiele osób najzwyczajniej nie potrafi dobrać odpowiedniej kaloryczności posiłków, a ponadto w dzienny bilans kaloryczny nie wlicza wypitych słodkich napoi, przekąsek itp. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest ogólny dostęp do informacji, więc każdy z nas może samodzielnie poszukać i doszkolić się w zakresie odchudzania i zdrowego odżywiania. Ponadto na rynku pojawia się coraz więcej usług, które mają na celu pomóc w rozpoczęciu odchudzania. Najbardziej popularnymi metodami są konsultacje z dietetykiem, wykupienie planu dietetycznego, a także wykupienie cateringu dietetycznego. Niezależnie od tego jaką opcje się wybierze, każdy klient przed rozpoczęciem współpracy musi wypełnić kwestionariusz z informacjami na temat: wzrostu, wagi, trybu życia, alergii, nietolerancji, chorób itp. Czasem niektóre firmy mogą poprosić o podanie wymiarów obwodu ciała lub opcjonalnie wysłać zdjęcie. Ma to na celu wybranie odpowiedniej kaloryczności i dostosowania posiłków według indywidualnych potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem jest w obecnych czasach zamówienie fit cateringu we Wrocławiu i innych dużych miastach. Osoby mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich i niemające czasu na gotowanie mogą zamówić jedzenie pudełkowe, które codziennie będzie dostarczane pod drzwi domu.