Browse By

Na co zwracać uwagę podczas zakupu roweru crossowego?

Rowery typu cross są bardzo zbliżone budową do rowerów trekkingowych. Koła w rowerach crossowych mają 28 cali, dlatego mamy możliwość nałożenia na koła opon wyższych oraz większych. Jednak przed zakupem takich opon musimy odpowiednio je ‘’przymierzyć’’. Musimy bowiem mieć pełen komfort jazdy, dlatego warto sprawdzić, czy dane opony zmieszczą się na widelec lub koło. Rower crossowy będzie dobry zarówno dla początkującego jak i dla zawodowca. Warto zdecydować się na zakup tego typu roweru – jest on lekki, ma dopasowaną konstrukcję do uprawiania różnych  sportów. Jest także wygodny, czego nie można pominąć. Dzięki temu mamy zagwarantowaną wygodną pozycję w czasie jazdy w mieście lub w terenie. Rower typu cross jest dość popularnym rodzajem roweru, więc na pewno będziemy mieli szeroki wybór wśród oferowanego sprzętu w różnych sklepach.

Jaki najlepiej wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego dla nas roweru crossowego, musimy zwrócić uwagę na poszczególne elementy. Pierwszym z nich jest rama roweru. Rower crossowy świetnie nadaje się do tras miejskich jak i nieco trudniejszych, czyli terenowych. Rama więc powinna mieć odpowiednią wagę, nie powinna być ona zbyt ciężka. Lekka rama sprawdza się o wiele lepiej w przypadku tras trudniejszych. Dlatego powinna być zrobiona z lekkiego materiału, najlepiej z aluminium. Kolejną ważną rzeczą jest napęd. W rowerze typu cross, taki napęd może być najczęściej 8-rzędowy lub 9-rzędowy. Podczas przeglądania ofert różnych firm, musimy zwrócić uwagę także na rodzaj hamulców. Hamulce mogą być tarczowe – hydrauliczne lub mechaniczne. Ten typ hamulców działa nieco odmiennie od reszty. Tarcza razem z zaciskiem z klockami przymocowana jest do piasty – klocki mają za zadanie pocierać o tarczę gdy nadejdzie potrzeba. Są dwa rodzaje hamulców tarczowych.

Pierwszy z nich, hydrauliczny, uruchamiany jest za pomoc płynu hamulcowego. Natomiast mechaniczny, znacznie rzadziej używany, uruchamiany jest dzięki użyciu stalowej linki. Dobry rower crossowy powinien posiadać wszystkie dodatki jak najwyższej jakości. Dzięki nim możemy osiągać coraz lepsze wyniki. Ponadto, wygodniej jeździ się rowerem, który idealnie do nas pasuje. Dlatego przy dokonywaniu zakupu roweru, musimy zwrócić uwagę na to, jakiej firmy jest dany rower. Zwykle w tym przypadku cena idzie wraz z jakością w parze, więc warto zainwestować w dobry rower, dzięki któremu będziemy mogli rozwijać pasję oraz uprawiać ulubione dyscypliny sportu. Poza tym, decydując się na droższy, ale i lepszy jakościowo rower crossowy możemy mieć pewność, że będzie on nam służył przez lata. Nie ma więc jednego roweru typu cross, który będzie odpowiedni dla nas wszystkich – musimy dopasować go według swoich możliwości i predyspozycji. Poza wygodą, rower powinien zapewniać nam także bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Cross

Rower crossowy jest uniwersalnym sprzętem. Pozwala na komfortowe przemieszczanie się po wielu odcinkach. Interesujące modele możesz zakupić w tym sklepie: http://www.pmbike.pl/rowery-crossowe.

Wybór roweru zależy również od naszych upodobań. Jeżeli od lat mamy do czynienia z rowerami pewnej firmy, zapewne zdecydujemy się na zakup roweru z tejże firmy. Ponadto, ważne jest aby rower był odpowiedni dla nas jeżeli chodzi o wielkość. Wszyscy jesteśmy inni, dlatego nie każdy rower może do nas pasować. Rowery crossowe zazwyczaj podzielone są na wersje damski oraz męskie. Musimy czuć komfort i swobodę w kierowaniu pojazdem. Rower typu cross świetnie nadaje się na terenowe warunki ale możemy nim jeździć również po asfalcie. Ważne jest jednak, by wyposażyć się we wszelkie odpowiednie dodatki dobrej klasy.