Browse By

Muzyka bez opłat ZAIKS – jak to zrobić?

Muzyka zdecydowanie jest jedną z tych rzeczy, które zachęcają do robienia zakupów, czy skorzystania z różnych usług. Niestety wszystko to, co słychać w stacjach radiowych, czy w telewizji, to piosenki i utwory, za które regularnie trzeba płacić tantiemy za prawa autorskie. Za bezprawne wykorzystanie utworów posiadających prawa autorskie płatne, można zapłacić naprawdę wysokie kary. Dlatego też w różnego rodzaju lokalach nie słychać muzyki płynącej z radia, tylko zupełnie inne utwory, których nigdzie indziej nie ma. Czy to oznacza, że istnieje specjalny odłam muzyki, za którą nie płaci się do ZAIKS? Tak! Jak w takim razie taką muzykę nabyć?

Jak nabyć prawa do muzyki bez opłat ZAIKS?

W Internecie jest mnóstwo stron, z których można kupić muzykę prosto od jej autorów. Często tacy autorzy zarabiają właśnie na tym, że sprzedają swoją pracę do różnych miejsc – zarówno do sklepów, a także do salonów piękności, fryzjerów, czy saun itp. Oczywiście jeżeli chodzi o tego typu muzykę, to osoba, która będzie chciała nabyć piosenki z pewnością będzie chciała zakupić je w komplecie takim, aby pasowały one do prowadzonej przez nią działalności.

Istnieje także licencja Creative Commons, w której oczywiście znajdują się także utwory muzyczne. Za niektóre z nich oczywiście płacić trzeba, ale w Internecie zdecydowanie można znaleźć całe banki utworów, które są udostępnione właśnie na tej licencji, za darmo. Można je pobierać, wykorzystywać i nie trzeba za to nic płacić. Często z utworów, które są na darmowej licencji Creative Commons korzystają popularni youtuberzy, osoby tworzące w sieci. Oni także nie mogą wykorzystywać piosenek, które zgłoszone są do ZAIKSU, ponieważ wtedy ich dzieła (filmiki) albo zostałyby zdjęte z portalu Youtube, albo też zdemotyzowane, czyli nie mogliby na nich zarabiać.

Dlaczego warto jest mieć w swoim miejscu pracy muzykę bez opłat ZAIKS?

muzyka bez zaiksWarto mieć w swoim lokalu muzykę za którą płaci się tylko raz z wielu względów. Przede wszystkim, nie od dzisiaj wiadomo, że dzięki muzyce ludzie kupują więcej, a także są bardziej skorzy do tego, aby wybrać dla siebie nieco droższe usługi, niż na początku planowali. Ponadto, dzięki muzyce jest możliwe budowanie odpowiedniej atmosfery w lokalu. Jeżeli ktoś idzie do SPA i słyszy delikatną muzykę, to już od wejścia zaczyna się relaksować. Jeżeli ktoś idzie do restauracji, to chciałby słyszeć takie utwory, które doskonale pasują do takiego miejsca. Inną muzykę będą miały lokale serwujące kuchnie hiszpańską, inną te, które serwują przysmaki włoska, a jeszcze inną, te w których serwowane są potrawy którejkolwiek z kuchni azjatyckich.

Ogromną zaletą muzyki, którą kupuje się raz i ma się prawa do jej wykorzystywania, jest fakt, że ma się naprawdę ogromny jej wybór.

Takie utwory kosztują znacznie mniej, niż regularne przelewanie odpowiedniej sumy na konto ZAIKS. W taki sposób też można wspierać niezależnych twórców, którzy nie są zrzeszeni właśnie w ZAIKSIE i nie pobierają z tego powodu tantiem. Ich muzyka także jest dobra i także wpada w ucho!