Browse By

Manicure tytanowy – na czym polega?

Wśród stale pojawiających się nowych trendów kosmetycznych można zaobserwować coraz więcej sposobów na ozdabianie paznokci. Ciekawą propozycją, która zyskuje na popularności, jest manicure tytanowy. Jeśli nic Ci to nie mówi albo nazwa ta ledwie obiła Ci się o uszy, zapraszamy do lektury naszego artykułu. Dowiesz się, czym jest manicure tytanowy, jak go robić oraz jakie są jego zalety. Czym się wyróżnia? Jak wypada w porównaniu do innych sposobów?

Czym jest manicure tytanowy?

Na samym początku warto skupić się na podstawowej definicji manicure tytanowego. Jest to metoda ozdabiania paznokci z wykorzystaniem specjalnych proszków, żelu oraz lakieru i płynu. Do przygotowania paznokci służą podstawowe przybory do paznokci. Jedną z głównych różnic pomiędzy tym rodzajem manicure a tradycyjnym czy hybrydowym jest duża wytrzymałość utrwalonego proszku. Paznokcie nim potraktowane prezentują się nienagannie przez około cztery tygodnie, w zależności od eksploatacji dłoni podczas pracy. Jest to naprawdę długo, dlatego ten typ manicure staje się coraz popularniejszy.

Oprócz tego kosmetyki stosowane do zrobienia tego typu manicure nie niszczą paznokci, dzięki czemu jest to świetna alternatywa dla tych, których paznokcie są szczególnie słabe lub mają tendencję do szybkiego łamania się. W porównaniu z manicure hybrydowym ten typ pielęgnacji nie wymaga też lampy, która ma potencjalnie negatywny wpływ na skórę.

W jaki sposób wykonuje się manicure tytanowy?

Wykonanie manicure tytanowego polega na przygotowaniu paznokci, a następnie nałożeniu na nich kolejnych warstw kosmetyków. Na początku warto skupić się na kształcie paznokci i pilnikiem wyrównać je w taki sposób, aby miały Twój ulubiony kształt. Warto też zadbać o odsunięcie skórek, dzięki czemu paznokcie wyglądają schludnie i zyskują dodatkowe miejsce.

Kiedy etap przygotowań jest zakończony, warto otworzyć pojemniczek z proszkiem, który wybrałaś do ozdabiania. Przechodząc do zabiegu, najpierw należy nałożyć na paznokcie żel stanowiący bazę. Następnie zanurzyć paznokcie w pojemniczku z proszkiem. W zależności, czy chcesz, aby kolor paznokci był intensywny czy nie, kiedy pierwsza warstwa żelu z proszkiem wyschnie, możesz nałożyć kolejną. Kiedy paznokcie są już ozdobione proszkiem, przychodzi czas na pomalowanie ich lakierem służącym jako top cementujący i utwardzający całość.

Zabieg w salonie

Oprócz wymienionych już zalet tego rodzaju pielęgnacji paznokci, czyli braku lampy UV czy LED oraz trwałości tych kosmetyków, warto zwrócić uwagę również na ilość czasu poświęcanego na ten manicure. Zanurzenie paznokci w wybranym proszku trwa znacznie krócej niż nakładanie kolejnych warstw lakieru. Oprócz tego proszki te wyróżniają się efektem gładkości i stwarzają wrażenie, jakby delikatnie się mieniły. Jest to manicure bardzo efektowny, ale jednocześnie delikatny. Pasuje do każdej okazji i każdego stylu.

Jeśli lubisz fundować sobie wypady do salonów piękności czy na zabiegi, które dodają Ci energii i sprawiają Ci przyjemność, możesz dołączyć do nich również zabieg manicure tytanowego. W salonie zajmującym się pielęgnacją paznokci Twoje paznokcie ozdobi profesjonalistka, wskazując Ci ciekawe rozwiązania i różnorodne kolory. Warto wspomnieć również, że jeśli wcześniej próbowałaś innych alternatywnych rodzajów ozdabiania paznokci, na przykład manicure’u hybrydowego i okazało się, że Twoje dłonie negatywnie zareagowały na dane kosmetyki, w przypadku tego rodzaju manicure’u może być zupełnie inaczej, ponieważ do produkcji proszków używa się innych substancji, dlatego warto wypróbować coś nowego i cieszyć się zadbanymi i stylowymi paznokciami przez tygodnie.