Browse By

Kuchnia na zamówienie – czy to na pewno będzie dobrze wyglądać?

Kuchnia wykonana pod wymiar to z pewnością marzenie nie jednego Polaka. Piękna, a jednocześnie dostosowana do potrzeb domowników zabudowa kuchenna to nie tylko gwarancja oryginalnego wnętrza. To także maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – zwłaszcza w mieszkaniach znajdujących się w nowoczesnym budownictwie.

Zabudowa kuchenna na wymiar pozwoli na spełnienie swoich marzeń o wyjątkowym miejscu w całym mieszkaniu. Jednocześnie projekt kuchni, który został wykonany przez doświadczonego architekta pozwala na zastosowanie nietypowych rozwiązań. Warto jednak pamiętać o tym, że kuchnia wykonywana na zamówienie wiąże się z koniecznością wykonania projektu, realizującego przemyślane wcześniej oczekiwania klienta.

Dlaczego decydujemy się na kuchnię na zamówienie?

Kuchnia na wymiar to jedno z rozwiązań, które pozwala na jak najlepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Nie ważne czy mieszkamy w bloku, czy zdecydowaliśmy się na urządzenie kuchni w domku jednorodzinnym – kuchnia zaprojektowana i wykonana na zamówienie z pewnością zachwyci każdego domownika. Kto nie pragnie, aby jego marzenia o doskonałej kuchni kiedyś się spełniło, zwłaszcza posiadając własne cztery kąty?

Jednak warto wiedzieć, że decydując na się na zlecenie wykonania kuchni za mówienie należy już wcześniej posiadać wizję tego, jak miałaby ona wyglądać. Projektant, który zajmie się tworzeniem wymarzonej kuchni wykona ją na podstawie tego, co zostanie mu przekazane. Inspiracje można czerpać z wielu magazynów wnętrzarskich, jak i portali internetowych. Z pewnością architekt zajmujący się projektem wskaże najlepsze wykorzystanie każdego elementu kuchni i stworzy funkcjonalną przestrzeń dla całej rodziny.

Wizualizacja projektu kuchni – warto?

Wielu architektów tworząc projekt kuchni na zamówienie zleca wykonanie wizualizacji całego pomieszczenia specjalistom. W ten sposób mogą pokazać swoim klientom efekt końcowy po zamontowaniu wszystkich elementów meblowych, dzięki czemu właściciel mieszkania może upewnić się czy wybrany przez niego projekt kuchni będzie dopasowany do jego potrzeb. Wizualizacja kuchni na wymiar pozwoli na wyobrażenie sobie rzeczywistego efektu końcowego, uwzględniając przy tym kształt pomieszczenia, rozmieszczenie okien, oświetlenie, jak i również wymiary mebli.

Wizualizacja kuchni na wymiar może być również stworzona w formie 360 stopni, co pozwoli klientowi za ocenę również innych elementów wnętrza – na przykład części jadalnianej lub w przypadku otwartego salonu strefy wypoczynku.

Kto powinien zająć się projektem zabudowy kuchennej?

Kuchnia to serce każdego mieszkania i miejsce rodzinnych spotkań, dlatego warto oddać projekt jej wykonania doświadczonym specjalistom. Projektant wysłucha wszystkich pomysłów, a w swojej realizacji wykorzysta inspiracje oraz pragnienia klienta. Jednocześnie wskaże praktyczne rozwiązania oraz różnorodne zastosowania poszczególnych elementów meblowych.

Profesjonalny projektant zwróci również uwagę na niepraktyczne rozwiązania, które będzie starał się zmodyfikować, ale jednocześnie dostosować do potrzeb klientów. Dzięki wizualizacji 3D na bieżąco będzie mógł zmieniać projekt, pokazując go zleceniodawcy. Doświadczony architekt zaprojektuje kuchnię, która doskonale będzie spełniała swoją funkcję, a jednocześnie będzie estetyczna – zwłaszcza na tak małej przestrzeni jak kuchnia w małym mieszkaniu w bloku.

Projektant zwróci także uwagę na ukryte elementy architektoniczne budynku, dostosowując do niego kuchnię. Nie zapomni również o wszystkich koniecznych instalacjach – gniazdkach elektrycznych, kominie czy wysokości parapetów okiennych.

Wizualizacje mebli

Wizualizacje mebli

Prezentowane wizualizacje mebli zostały wykonane przez studio The Frame. Polecamy zapoznanie się z całym portfolio, dostępnym na stronie internetowej.

 

Wizualizacja na lepszą realizację projektów

Stworzenie efektownej wizualizacji wymaga sporych umiejętności, jednakże jest tego warte. Nad projektami wizualizacji pracują doświadczeni projektanci wnętrz, zwracający uwagę na wszystkie detale. Z tego też względu profesjonalni architekci, pragnąc przedstawić swój projekt klientowi z jak najlepszej strony, decydują się na wykonanie wizualizacji wnętrza oraz mebli.

W efekcie klient jest pewny swojego wyboru i może zweryfikować realizację przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wizualizacja projektu zabudowy kuchennej to sposób na to, aby realistycznie zaprezentować projekt przed zleceniem wykonania jej stolarzowi. Wizualizacja dokładnie odwzorowuje fakturę mebli, a także pozwala dobrać oświetlenie, a co się z tym wiąże – ostateczny kolor kuchni wykonanej na wymiar. Wizualizacja kuchni stworzona przez doświadczonych specjalistów przedstawi konkretny obraz, który można przenieść i ocenić w stanie rzeczywistym. Stąd też decydując się na kuchnię wykonaną pod wymiar warto powierzyć to zadanie architektowi, który przedstawi wizualizację projektu.