Browse By

Która marka motoryzacyjna z Europy jest najpopularniejsza w Polsce?

Najczęściej kupowanymi modelami są Volkswageny

Niemiecka firma motoryzacyjna, z wieloletnią tradycyjną od dziesiątków lat produkuje samochody, które przez naszych rodaków są kupowane najchętniej. Mimo stosunkowo niewielkiej liczby modeli aut, to właśnie produkty niemieckiej firmy postrzegane są jako te, które warto obdarzyć zaufanie i którym warto poświęcić swój czas oraz – przede wszystkim – pieniądze. Niemieckie auta to oczywiście nie tylko VW. Popularne są również znane wszystkim Mercedesy (których nomen omen, najwięcej jest w…Albanii), Audi czy BMW, które w naszym kraju mają także przyklejoną łatkę, jako idealny samochód dla osoby, które chce sprawiać wrażenie groźnej.

♦♦♦

Dzięki wysokiej popularności zza naszej zachodniej granicy, z powodzeniem rośnie także rynek wtórny. Części do „piątki”, Compressora czy Golfa V dostać można już pierwszego dnia poszukiwań. Mimo, że ceny pojazdów, o których mowa nie należą do najniższych, to w Polsce kupowane są często. Średnia cena nowego samochodu marki Volkswagen to około 120 tysięcy złotych, w przypadku Audi czy Mercedesa cena może być znacznie wyższa, zwłaszcza, że ta pierwsza marka aspiruje do tej, który ma być postrzegana jako pierwsza w segmencie premium.

serwis vw warszawa

Wjazd do serwisu – dlaczego nie musisz się spodziewać dużego wydatku

Kupując niemieckie auta możemy spodziewać się jakości, naprawdę dobrej jakości. Wysoki standard wykończenia, znakomita przyczepność do nawierzchni oraz dobre trzymanie w fotelu kierowcy to podstawowe atuty, który przypisywane są markom, o których piszę w tym artykule. Znajdujący się w Polsce serwis VW Warszawa jest z kolei miejscem, które zadba o to, aby w pojeździe wszystko działało tak jak zaraz po wyjeździe z fabryki. Warto zatem zwrócić uwagę na to, że niemieckie samochody mają opiekę w postaci warsztatów dokonujących cudów, mimo że auta te psują się rzadziej niż inne europejskie pojazdy, to warto mieć kontakt z takim miejscem, miejscem, które jest potrzebne wszystkim tym, którzy chcą być kierowcą swojego samochodu przez lata.