Browse By

Czy język angielski wciąż warty jest nauki? Sprawdzamy kursy języka angielskiego

Hello, excuse me, where could I find…? – takim zapytań możemy być uraczeni niemal każdego dnia na ulicach większych miast, zwłaszcza w centrum, gdzie stężenie obcokrajowców jest szczególnie wysokie. Język angielski stał się tak popularny, że część przyjezdnych do naszego kraju osób uważa, że zadając pytanie w – nomen omen – uniwersalnym języku, otrzyma na nie odpowiedź w sposób płynny, zrozumiały i szybki.

Sprawdzamy co oferuje typowa szkoła języków obcych

I bardzo dobrze – Polska już od 11 lat należy do Unii Europejskiej, aż 800 000 naszych rodaków mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie język angielski jest urzędowy. Już dziesiątki tysięcy Polaków urodziły się za naszymi granicami. Można zatem powiedzieć, że znajomość tego języka jest w pewnym stopniu zupełnie normalna – zwłaszcza u osób młodych. Oczywiście niepełna lub całkowita nieznajomość angielskiego nie jest powodem do swego rodzaju ostracyzmu społecznego, jednakże może dyskwalifikować podczas rekrutacji do firm działających na polu finansów, prawa, marketingu (zwłaszcza e-biznesy), transportu czy logistyki. Podstawowa znajomość języka angielskiego jest także wysoce przydatna. Jeszcze kilkanaście lat temu wielu z nasz korzystało z prywatnych szkół. Obecnie liczba ta zmalała, chociaż zwłaszcza dzieci oraz pracownicy firm, których właściciele aktywnie wspierają ich rozwój, uważają że szkoła języków obcych Wrocław to wciąż idealne miejsce do poprawienia swych zdolności lingwistycznych.

Język angielski – Londyn, Big Ben

Czy nauka angielskiego to wciąż topowe hobby?

Nie da się ukryć, że właśnie w takich miejscach łatwiej jest przyswoić zwłaszcza zasady gramatyczne oraz poprawienie wymowy, która jest kluczowa na przykład podczas załatwienia nowych kontraktów biznesowych. Język angielski upowszechnił się nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie i na świecie. Mimo wzrostu znaczenia języka chińskiego – Chiny są obecnie 1. gospodarką na Ziemi, to angielskiego zajmuje topową pozycję pod względem popularności oraz zainteresowania, dopiero w roku 2020, kiedy Chiny wyprzedzą także kapitał Unii Europejskiej będzie można sprawdzić jak ma się sytuacja na podium ponownie.

♦♦♦