Browse By

Kogo zatrudnić do prowadzenia wesela?

Polska to kraj, w którym śluby organizuje się z wielką pompą. Nie patrzymy w naszym kraju na wydatki, postawiamy na nowoczesność oraz modne wesele. Koszty nie grają roli. Koszty nawet nie grają roli dla osób nie posiadających odpowiedniej sumy gotówki. Niestety słyniemy z tego, że zadłużamy się by zrobić wesele bardziej nowoczesne i lepsze od tego na którym ostatnio byliśmy. Dla jednych to głupota, a dla innych całkiem normalna rzecz.

Warto wybrać osobę doświadczoną i odpowiedzialną

Zwolennicy takich zachować wychodzą z założenia, że ślub i wesele ma się raz w życiu i na tak ważnym dniu nie możemy oszczędzać. Każdy chce mieć wesele zorganizowane bez żadnych niespodzianek. Nie chcemy by coś poszło nie tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Boimy się także o menu czy wszystkim gościom jedzenie będzie smakowało. Kolejną kwestią, której się obawiamy jest to czy wszystkie osoby będą się dobrze bawić. Zależy nam na tym ogromnie. Czy coś można z tym zrobić? Czy jest na to jakaś recepta? Oczywiście, że jest. Tym rozwiązaniem czy tą receptą jest zatrudnienie wodzireja na wesele. Osoba wodzireja może okazać się bardzo pomocna. Bez jego pomocy zabawa może być drętwa i bez polotu. Gdy już i tak wydajemy dużą sumę jeszcze coś znajdzie się na wynajęcie wodzireja na wesele. Zdecydowanie wodzirej powinien być osobą otwartą, uśmiechniętą, o dobrej prezencji, otwartą na szalone pomysły, ale także z wysoką kulturą osobistą oraz umiejętnością dopasowania się do danej sytuacji. W podobnej sytuacji znajduje się akordeonista wykorzystywany do prowadzenia marszu weselnego.

wszystko od wodzireja

Kim na pewno nie może być wodzirej prowadzący wesele?

Wodzirej nie może pod żadnym wypadkiem być nieuprzejmy, ponury czy źle prezentujący się. Takiego wodzireja nie chcemy. Taki wodzirej jest nam do niczego nie potrzebny. Wodzirej niesamowicie pomaga nam w integracji bliskich. Wiadomo, że wesela robione z rozmachem wiążą się z zaproszeniem wielu gości. Często goście ci się nie znają co prowadzi do drętwej sytuacji. Para Młoda przy dużej ilości gości o takową integrację ma także problem zadbać. Wodzirej poradzi sobie w tej sytuacji bez problemu. Głównie przez organizowane liczne zabawy na weselu ludzie się poznają oraz integrują. Świetną do tego zabawą jest odbijany taniec czy zamiana partnerami podczas wspólnego tańca w kole. Zabawa ta polega na tym, że kobiety robią jedno koło, a mężczyźni drugie. I w kołach tych tańczą, Gdy muzyka zatrzymuje się kobiety odwracają się tyłem i mężczyzna, który stoi naprzeciwko jest ich nowym partnerem tanecznym. Zabawy te jednak wodzireje zaczynają prowadzić gdy goście są już bardziej wyluzowani. Na samym początku nie jest to dobry pomysł.

Umiejętności wodzireja

Podczas prowadzenia licznych zabaw wodzirej staje się animatorem. Prowadzi on na przykład oczepiny. Musza one jednak być przeprowadzone w taki sposób by żaden z gości nie poczuł się zniesmaczony czy zażenowany zaistniałą sytuacją. Dobry wodzirej musi pamiętać o tym, że goście są różni. Różnią się wiekiem, poglądami czy też gustami. Dlatego nie można im niczego narzucać. Gdy dany gość nie chce uczestniczyć w danej zabawie nie powinniśmy go przekonywać w nieskończoność. Nie chce to nie należy nalegać.