Browse By

Kiedy zgłosić się do agencji aktorskiej?

Zawód aktora może kojarzyć się wielu głównie z tworzeniem kreacji w filmach czy serialach oglądanych w telewizji. Nic bardziej mylnego – profesja ta obejmuje wiele zadań aktorskich wykonywanych w różnorodnych miejscach i z różnych okazji. Szczegółowe informacje dotyczące zadań wykonywanych przez poszczególnych aktorów znajdziesz w agencjach aktorskich, do których może zgłosić się każdy, kto poszukuje specjalistów do różnego rodzaju występów i pokazów. Co dokładnie proponują agencje aktorskie? Jaki jest zakres ich usług i jakich artystów można zatrudnić? O tym przeczytasz w tym artykule.

Jak wygląda praca agencji aktorskiej?

Agencja aktorska zajmuje się reprezentowaniem swoich „podopiecznych”, czyli aktorów, statystów, modelek oraz wielu innych osób. Jest zatem pośrednikiem pomiędzy aktorem a osobą, która chce danego aktora zatrudnić. Oprócz wymienionych profesji agencje te zatrudniają również prezenterów, dziecięcych aktorów, reżyserów, kaskaderów, aktorów epizodycznych czy też tancerzy. Każda agencja aktorska ma swój indywidualny tryb pracy, niektóre reprezentują setki artystów, inne preferują działalność opartą na współpracy z niewielką grupą artystów.

W przypadku przygotowywania filmu agencja współpracuje z osobą odpowiedzialną za znalezienie obsady. Co ciekawe, niektóre agencje oferują również swoje własne studia castingowe, w których dana grupa specjalistów może przesłuchać kandydatów do poszczególnych roli. W zależności od ustaleń w danym zespole, z agencją aktorską współpracują reżyserzy, asystenci reżyserów, producenci, jak i reprezentanci studiów produkcyjnych.

Usługi agencji aktorskiej

Z perspektywy osoby chcącej zatrudnić aktora, reżysera czy modelkę, agencja przygotowuje propozycje osób, które będą pasowały do wymagań klienta oraz zajmuje się przygotowaniem potrzebnych dokumentów, czyli umowy i warunków. Ustalany jest zakres obowiązków, wynagrodzenie oraz pozostałe szczegóły dotyczące danego projektu. Z kolei z punktu widzenia artysty agencja zajmuje się również promocją jego wizerunku, zarówno w mediach i na swojej stronie internetowej, jak i w katalogach z ofertą danej agencji.

agencja aktorskaDo agencji aktorskiej może zgłosić się każdy, kto chce zatrudnić wybraną osobę do projektu, który odpowiada umiejętnościom i pracy danego artysty. Aktorzy czy konferansjerzy pracują nie tylko, odpowiednio, na planie filmowym czy w telewizji, lecz obsługują także prywatne przyjęcia i różnego rodzaju imprezy masowe. Zgłaszając chęć zatrudnienia danej osoby w danym dniu, dowiesz się, jakie są wymagania finansowe danego artysty oraz jakie warunki będą musiały być spełnione podczas współpracy z tą osobą.

Kiedy warto zwrócić się do agencji aktorskiej?

W agencji aktorskiej znajdziesz odpowiednich artystów zarówno do większych, jak i mniejszych spektakli. Jeśli organizujesz imprezę i chcesz, aby w jej trakcie pojawił się występ o danym charakterze, skontaktuj się z agencją. W agencji aktorskiej nawiążesz również współpracę z konferansjerami, którzy poprowadzą duży, masowy koncert, jak i mniejsze, prywatne przyjęcie. Możesz ustalić z agencją program takiego występu i mieć pewność, że będzie to profesjonalnie wykonana praca.

W agencji aktorskiej nawiążesz również współpracę z modelkami, które biorą udział w różnego rodzaju pokazach, poczynając od dużych domów mody, a kończąc na lokalnych pokazach debiutujących projektantów. Agencja oferuje także usługi kaskaderów, którzy współpracują zarówno z ekipami filmowymi, jak i przygotowują pokazy kaskaderskie, które możesz zorganizować podczas dni miasta, oraz w szkole czy podczas juwenaliów studenckich. Każda agencja charakteryzuje się ciekawą ofertą i zajmuje się promocją artystów w sposób profesjonalny, poparty doświadczeniem. Współpraca z taką agencją to niezwykle wygodny sposób na nawiązanie kontaktu z artystami i ustalenie wszelkich kluczowych dla Ciebie kwestii – sprawdź JMC Studio.