Browse By

Kiedy wykonać korektę nosa? Wskazania do zabiegu

Pewność siebie ma duży wpływ na podejmowane przez nas cele i zadania. Dlatego trudno się dziwić, że wiele osób pragnie zatuszować swoje kompleksy, wykorzystując do tego małoinwazyjne metody zaliczane do medycyny estetycznej. Obecnie nie trzeba poddawać się skomplikowanym operacjom plastycznym, aby osiągnąć spektakularne efekty.

Korekta nosa zaliczana do jednych z najczęściej przeprowadzanych zabiegów medycyny, może być przeprowadzona w gabinecie chirurgii estetycznej w przeciągu jednej wizyty. Kwas hialuronowy, wykorzystywany do tego typu zabiegów, pozwala na wyrównanie wszystkich niedoskonałości, a nawet poprawę kształtu nosa tak, aby ostateczny efekt przypadł do gustu pacjentowi. Kiedy warto zdecydować się na korektę nosa? Jakie są wskazania do zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym? 

Korekta nosa a wskazania medyczne 

Uwarunkowania genetyczne bardzo często sprawiają, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, nie są zadowoleni z wyglądu swojego nosa. Niekiedy jednak przyczyną pojawienia się kompleksu na tym punkcie, są różnego złamania bądź pęknięcia kości w okolicy nosa, które prowadzą do pojawienia się powikłań zdrowotnych. 

Korygowanie wyglądu nosa po złamaniu ma na celu nie tylko poprawienie jego wyglądu, ale również zapewnić łatwość w oddychaniu. Nic zatem dziwnego, że wielu pacjentów decyduje się na wypełnienie okolic nosa kwasem hialuronowym, aby w ten sposób ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. 

Wskazaniem do przeprowadzenia plastyki nosa nieinwazyjną metodą przy wstrzyknięciu wypełniacza, jest brak mostka pomiędzy trzonem a czubkiem nosa. W efekcie pacjent może liczyć na poprawiony kształt nosa, ale również na wypełnienie miejsca, które do tej pory wpływało negatywnie na komfort psychiczny danej osoby. 

Aspekt estetyczny a zabieg korekty nosa 

Kształt nosa u pacjentów jest uzależniony od wielu czynników. Warto zaznaczyć, że większość osób, które decyduje się na przeprowadzenie zabiegu korekty nosa, nie czuje się zadowolona z jego pierwotnego wyglądu. Zadarty czubek, mały garbek czy nierówności na jego powierzchni często prowadzą do pojawienia się wielu kompleksów, które negatywnie oddziałują na jakość życia. 

Podobnie wygląda kwestia w przypadku opadających płatków nosa lub jego wielkości, co może zaburzyć proporcje twarzy. Na korektę nosa stawiają również osoby, które zauważyły na twarzy pierwsze zmarszczki okalające tę część twarzy. 

Nieinwazyjny zabieg korekty nosa sprawia, że nie potrzeba przeprowadzać operacji plastycznej nosa oraz przechodzić wielotygodniowej rekonwalescencji. Dzięki kwasowi hialuronowemu, wprowadzonemu pod tkankę w szybki sposób można usunąć zmarszczki wokół nosa, wizualnie zmniejszyć nozdrza oraz usunąć garb. 

Zabieg korekty nosa to szansa na pozbycie się kompleksów i ponowne czerpanie z życia bez nieustannego spoglądania w lustro. 

Czy korekta nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczna? 

Kwas hialuronowy stanowi doskonały wypełniacz, który wprowadzany jest w okolicę nosa. Z racji tego, że kwas HA występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jest on całkowicie bezpieczny. Sam zabieg uznawany jest za małoinwazyjny, a do jego przeprowadzenia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. 

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest zatem w pełni bezpieczna, dlatego też tak wielu pacjentów decyduje się na jej przeprowadzenie. Efekty jakie można osiągnąć tą metodą są widoczne już po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej. 

nos

W jaki sposób przeprowadza się zabieg korekty nosa? 

Istnieją dwie metody przeprowadzania zabiegu korekty nosa: 

  • tunelowa, podczas której kwas jest wprowadzany w głębokie punkty po uniesieniu skóry, 
  • punktowa, gdzie kwas HA jest wstrzykiwany w wiele miejsc, dzięki czemu możliwe jest poprawienie profilu nosa.

W zależności od efektu jaki pacjent chce osiągnąć, metoda jest dobierana indywidualnie podczas spotkania z lekarzem medycyny estetycznej. 

Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i nie trzeba w jego trakcie stosować znieczulenia miejscowego. Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do roku czasu oraz zanika stopniowo. 

Klinika w jakiej przeprowadzona zostanie korekta nosa we Wrocławiu powinna posiadać uprawnienia oraz doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej. Lekarz specjalizujący się w małoinwazyjnych zabiegach przed przystąpieniem do procedury jest zobowiązany do przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem oraz poznania jego oczekiwań. Dopiero na tej podstawie możliwa jest bezpieczna plastyka nosa.