Browse By

Kiedy warto wziąć pożyczkę długoterminową?

Masz długi? Bank odmówił Ci kredytu? Twoja sytuacja finansowa staje się z dnia na dzień coraz mniej ciekawa, portfel świeci pustkami? Ratunkiem w takiej sytuacji może okazać się pożyczka długoterminowa. Czym dokładnie ona jest? Kiedy warto ją wziąć? Na co można przeznaczyć pożyczkę długoterminową?

Czym jest pożyczka długoterminowa?

Jest to zobowiązanie finansowe, zaciągnięte wobec instytucji pozabankowej na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Pożyczona kwota może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy, a okres spłaty może być w dogodny sposób rozłożony na kilka lat. Z góry ustalona wysokość rat, będąca mniejszym obciążeniem dla portfela niż chwilówka pozwoli na spokojne zaplanowanie swoich miesięcznych wydatków na pewien czas do przodu.

pożyczka długoterminowa

Kiedy warto wziąć pożyczkę długoterminową?

Pożyczka długoterminowa może być prawdziwym kołem ratunkowym dla osób zadłużonych, o niskiej zdolności kredytowej, praktycznie pozbawionych możliwości wzięcia pożyczki w banku. Jest tak dlatego, że instytucje pozabankowe nie wymagają dokumentów takich jak zaświadczenie o dochodach, a także umożliwiają wzięcie pożyczki nawet w przypadku pracy na umowę zlecenie czy nawet umowy o dzieło. 

Pożyczkę mogą otrzymać również osoby utrzymujące się z takich źródeł dochodu jak alimenty, stypendium, emerytura, zasiłki czy też świadczenia typu 500+. Najważniejszym dokumentem, jaki musisz mieć przy sobie, aby móc wziąć pożyczkę długoterminową, jest dokument tożsamości.

Czasami parabanki wymagają poświadczenia o regularnych wpływach środków na konto. Warto też pamiętać o tym, że parabanki ryzykują dużo więcej, udzielając pożyczek, dlatego też nierzadko konieczne może być zabezpieczenie w postaci poręczyciela, który w razie potrzeby spłaci zadłużenie za Ciebie, lub zastawu (np. domu, auta).

Na co można przeznaczyć pożyczkę długoterminową?

Dużym plusem jest możliwość przeznaczenia takiej pożyczki praktycznie na dowolny cel. W szybki sposób możesz uwolnić się od wcześniejszych zadłużeń, a dzięki długiemu okresowi spłaty mieć do czynienia ze stosunkowo niską ratą w ciągu miesiąca. Przy dobrym gospodarowaniu pieniędzmi masz szansę na szybkie wyjście z zadłużenia. 

Pożyczka długoterminowa jest dużym ratunkiem dla osób z zajęciem komorniczym. Uzyskanie większej gotówki w krótszym czasie pomoże Ci na szybkie uregulowanie zadłużenia i odzyskanie swojego mienia. Wyjście z długów i terminowe spłacenie pożyczki tak, aby uniknąć naliczania odsetek, może Ci pomóc wyjść ze spirali długów i odzyskać zdolność kredytową, jaka może być bardzo przydatna w przyszłości. 

Czy pożyczka długoterminowa jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Skorzystanie z możliwości zaciągnięcia pożyczki długoterminowej jest jak najbardziej bezpieczne, pod warunkiem jednak, że podejdziesz do sprawy z rozwagą i dokładnie sprawdzisz instytucję, do której planujesz się zgłosić. Nie zapomnij zapoznać się z opiniami w sieci, a także sprawdzić parabanku w krajowych rejestrach. Dopiero po upewnieniu się, że placówka działa legalnie, cieszy się zaufaniem i renomą, a oferta jest dobrze dopasowana do Twoich potrzeb, możesz ze spokojną głową zacząć starania o pożyczkę. 

Zaciągnięcie pożyczki długoterminowej często jest mocno demonizowanym rozwiązaniem – dużo się słyszy o wyłudzeniach, prośbach o podawanie danych osobowych osób bliskich, lub o przelewy na niewielkie kwoty… Tego typu sytuacje zawsze powinny budzić podejrzenia. Niemniej jednak, pomijając niepewne instytucje, skorzystanie z pożyczki długoterminowej może okazać się prawdziwym ratunkiem.