Browse By

Czy warto jechać nad morze zimą?

W ostatnich latach wielu ludzi wybiera sobie noclegi w okresach jesienno – zimowych. Jest to spowodowane wieloma różnymi czynnikami.  Urlop jesienią lub zimą jest także świetnym pomysłem do spędzania wolnego czasu nad morzem.

Zimna plaża?

Owszem, nie można się wtedy ani opalić ani popływać w morzu, jednak warto skorzystać z ofert, które pojawiają się również zimą. Jest wiele miejsc wolnych od października do końca kwietnia, przynajmniej w większości miejsc. Nie w każdym jednak, ponieważ wiele miejscowości nadmorskich ma ciepłe słońce przez cały rok. Warto skorzystać z oferty nadmorskich miejscowości w trakcie zimnej pogody, ze względu na ich niepowtarzalny klimat poza sezonem turystycznym.

Czy warto zorganizować takie wakacje?

Warto pojechać na wakacje w takich porach roku, jak jesień i zima. Jest to bowiem dogodna pora na to, by spędzić urlop w spokoju. Dobrze jest wybrać chłodniejsze pory roku do odbycia urlopu, z paru istotnych powodów. Jednym z nich jest to, że mało osób korzysta z okazji, jakie oferują właściciele ośrodków w miejscowościach nadmorskich. Dlatego też możemy wybrać sobie dogodny dla nas termin i zarezerwować hotel nawet parę dni przed przyjazdem. Ponadto, zazwyczaj o tej porze roku będzie o wiele mniej ludzi, niż w trakcie sezonu. Znaczy to, że hotele nie będą przeludnione, tak samo jak restauracje, plaże, muzea i wiele innych miejsc. Dodatkowo wakacje nad morzem w sezonie jesienno – zimowym niosą ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.

Jak wygląda sytuacja z ofertami i miejscami?

Oferty, które widnieją na różnych stronach internetowych są o wiele bardziej atrakcyjne w zimniejszych porach roku – jest o specjalny chwyt marketingowy, który wykorzystują właściciele hoteli, by niższymi cenami i promocjami zachęcić klientów do zakupienia noclegu. Oferty więc są bardziej atrakcyjne, a miejsc jest o wiele więcej. Poza tym, zawsze możemy wybrać się większą grupą na wymarzony urlop czy zwyczajny kilkudniowy wypoczynek. Wtedy mamy pewność, że bez problemu zarezerwujemy odpowiednią ilość miejsc w praktycznie każdym miejscu.

morze

W Polsce czy za granicą?

Czas, który mamy do dyspozycji w okresie jesienno – zimowym można wykorzystać według własnego pomysłu. Zimowe wakacje w Polsce, czy za granicą – w obu przypadkach możemy skorzystać z dobrych ofert biur podróży i właścicieli różnych ośrodków wypoczynkowych. Za granicą możemy przez cały rok korzystać z ciepłej pogody i promieni słońca, poza tym zawsze warto wybrać się w miejsce, którego jeszcze nie widzieliśmy. Jednak pobyt w Polsce może być wygodniejszy ze względu na to, że polskie morze znajduje się o wiele bliżej niż to zagraniczne, a wybór pięknych miejsc nad Bałtykiem jest niemały. Można skorzystać np. z bogatej oferty pokoi do wynajęcia we Władysławowie.

Dodatkowe atrakcje

W ciągu naszego urlopu w okresie zimowym możemy skorzystać z takich samych atrakcji, jak podczas wakacji letnich. Takimi atrakcjami jest na przykład podgrzewany basen czy gorąca sauna. Zawsze także inaczej jest zobaczyć polskie morze w innym okresie niż letni. Piaszczyste plaże nad Bałtykiem są wyjątkowo piękne zimą. Jeżeli natomiast wybieramy się do kurortu nadmorskiego, który znajduje się za granicą, możemy przeżyć ów urlop jak ‘’normalne’’ wakacje, tak samo jak w miesiącach letnich.