Browse By

Jak wygląda produkcja odżywek i suplementów dla sportowców?

Suplementy diety i odżywki dla sportowców, to środki spożywcze mające na celu uzupełnienie diety w niezbędne składniki pokarmowe. Zgodnie z definicją są to bowiem preparaty stanowiące skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy. Jeśli są dawkowane odpowiednio mogą przyczynić się do poprawy zdolności wysiłkowych, co przekłada się na intensywniejsze i efektywniejsze trenowanie.

Odżywki w sklepach i hurtowniach

W dzisiejszej dobie, gdy większość ludzi stara się żyć świadomie, zdrowo odżywiać i prowadzić aktywny styl życia, sklepy i hurtownie z suplementami diety przechodzą prawdziwy renesans. Klientów przybywa, a zyski rosną. Rodzajów i odpowiedników preparatów, które kupują zarówno amatorzy, jak i zawodowcy jest oczywiście całe mnóstwo. Przed wyborem warto więc zasięgnąć porady osoby doświadczonej i stawiać na marki znane i uznane w tym światku.

Przykładowo odżywki dzielą się na białkowe, proteinowe, 2 w 1 i na te dla osób aktywnych. Pierwsze z nich, odżywki białkowe, to suplementy które w swoim składzie mają rzecz jasna dużą ilość białka. Powoduje to rozbudowanie muskulatury. Zwykłe posiłki nie są bowiem w stanie dostarczyć organizmowi takich dawek białka, aby te miały realny wpływ na rozrost mięśni. Odżywki węglowodanowe, to z kolei cukry dzięki którym organizm zyskuje potrzebną mu energię. Jeśli nasze treningi są bardzo intensywne i wyczerpujące, cukry stają się wręcz konieczne, bo nasze ciało potrzebuje dodatkowej mocy. Takie dodatki w produktach żywieniowych po prostu pomagają organizmowi w codziennych ćwiczeniach.
Odżywki 2 w 1, to natomiast połączenie dwóch powyższych – kombinacja odżywki białkowej z węglowodanową, stanowiąca bardzo dobre rozwiązanie dla wielu sportowców. To połączenie budulca dla mięśni i dawki energii dla organizmu. Ostatnia, odżywka dla osób aktywnych to produkt bardzo popularny, bo stanowi doskonale wsparcie dla tych, którzy regularnie trenują. Można ją łatwo przygotować, nawet jeśli dysponujemy małą ilością czasu.

Tyle, jeśli chodzi o klasykę. Sklepy i hurtownie przepełnione są odżywkami powyższych typów. I choć wydawałoby się, że niczego innego nie można już wymyślić, okazuje się że to nieprawda. Istnieją bowiem firmy, które realizują nowatorskie pomysły w tym zakresie.

Produkcja odżywek dla sportowców

Firmy takie jak Tifarm specjalizują się w kompleksowej obsłudze kontraktowej suplementów diety, odżywek i suszy roślinnych. To znaczy, że na podstawie odpowiednio dobranych materiałów i ich składu wytwarzają dany produkt, etykietują i produkują. Nawiązanie z nimi współpracy, to po prostu wdrożenie w życie naszego nowatorskiego pomysłu na nowy suplement – od a do z.

Kompleksowa obsługa kontaktowa – na czym to polega?

Produkcja suplementów diety i odżywek na zlecenie klienta, to proces składając się z opracowania składu nowej odżywki, produkcji i brandingu.

produkcja kontraktowa suplementów

Opracowanie składu – w pierwszym etapie na podstawie receptur klienta firma pomaga przy optymalizacji jego składu. Dobierane są odpowiednie surowce i dokładnie analizowany skład ilościowy i jakościowy nowego produktu. Na tym etapie firma zapewnia też swemu klientowi pomoc w uzyskaniu dopuszczenia do obrotu na rynku polskim.

Produkcja – drugi etap, to nie tylko produkcja towarów w wybranej przez klienta formie, a więc w postaci proszków, kapsułek czy tabletek, to także kwestia indywidualnie dobranych opakowań. Butelki, torebki, kartoniki czy worki – wszystko zależy od upodobań zleceniodawcy. Niezależnie jednak od tego w jakiej postaci dany suplement powstanie i w co zostanie zapakowany, cały proces produkcji podlega kontroli jakości wymaganej przez prawo polskie i wspólnotowe. Klient nie musi więc martwić się potencjalnymi konsekwencjami źle wykonanej pracy.

Branding – firma pomaga również w ostatnim etapie wdrażania na rynek nowego produktu. Zapewnia bowiem przygotowanie graficzne opakowań i etykiet, a nawet doradztwo przy strategiach kampanii reklamowych.

Sprzedaż

To czym firmy podobne do Tifarm jeszcze się zajmują, to po prostu sprzedaż. Dystrybucja najwyższej jakości suplementów diety, to oczywiście świetne dopełnienie ich działalności. A pomoc w uzyskaniu dokumentów umożliwiających sprzedaż na polskim rynku jest z pewnością nieoceniona dla startujących z własnym biznesem.