Browse By

Kwiaty do mieszkania – jak dokonać właściwego wyboru?

Ceny kwiatów doniczkowych

Kwiaty doniczkowe są od lat niezwykle popularnym przedmiotem ozdobnym, który znajduje się w wielu domach, sklepach, biurach i tym podobnych miejscach. Istnieje wiele rodzajów kwiatów, jakie można wykorzystać do produkcji kwiatów doniczkowych. Ceny, jakie dominują dziś na rynku, wahają się od kilkudziesięciu złotych do paruset. Dużo zależy od typu kwiatu, jego pochodzenia, od faktu, czy dany kwiat jest łatwo dostępny. Istotne jest również miejsce, w którym decydujemy się na zakup kwiatka w doniczce. Jeżeli mamy do czynienia z większym sklepem działającym na zasadzie sprzedaży detalicznej, możemy spodziewać się niższych cen. Natomiast, rzadkie okazy kwiatów, lub ekskluzywne, sprowadzane z dalekich krajów, będą kosztowały o wiele więcej. Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy kwiaty zamawiane są przez Internet czy w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo, nie można pominąć kwestii jaką jest sprzeda detaliczna kwiatów i hurtowa.

Typy roślin i etapy produkcji

Rośliny, które wykorzystywane są do produkcji kwiatów doniczkowych, najczęściej są sprowadzane zza granicy. Często jednak producenci nawiązują współpracę z innymi firmami w celu wymieniania się umiejętnościami, sposobami tworzenia kwiatów doniczkowych oraz znajomością danych materiałów czy roślin. Najbardziej znane rośliny, jakie możemy zakupić, to:

  • Bratki
  • Kaktusy
  • Poinsecje
  • Wrzosy
  • Chryzantemy
  • Prymulki

oraz wiele innych. Ilość kwiatów, jaka może zostać użyta do stworzenia pomysłowego połączenia z doniczką, jest w sumie nieograniczona. Jak wiadomo, kwiaty doniczkowe pełnią funkcję ozdobną. Dlatego też, do produkcji kwiatów doniczkowych używa się roślin ładnych, które są na tyle atrakcyjne, że można je wyeksponować razem z doniczką.
Jeżeli chodzi o poszczególne etapy produkcji – producenci kwiatów doniczkowych zapewniają świeże rośliny najwyższej jakości, o wysokiej ‘czystości’ odmiany. Na samym początku należy uzyskać rośliny – często można spotkać się z sytuacją, w której to w firmie istnieje specjalnie wydzielone obszary, na których hodowane są kwiaty różnych gatunków. Jest to oszczędne wyjście, jednak warto wiedzieć, czy kwiaty są importowane i skąd.
Kwiaty doniczkowe produkowane są przez specjalistów, dzięki czemu dopracowany jest każdy szczegół. Ze względu na popularność tego typu ozdób, mamy możliwość otrzymania najlepszej jakości doniczki kwiatowe. Producenci dokładają wszelkich starań, ponieważ jest ogromny popyt na te ozdoby. Można je umieścić w domu, na ogrodzie czy na tarasie. Dość często jest to wybierany prezent na różne okazje. Ogrom wyboru oferuje m.in. jeden z największych producentów w kraju –  topplant.pl

kwiaty doniczkowe

Gdzie można umieścić takie rośliny?

Warto uruchomić swoją wyobraźnię i pomyśleć nad miejscem, które przeznaczymy do zagospodarowania zakupioną doniczką. Kwiaty doniczkowe są dziś coraz bardziej popularne – również ze względu na nowoczesne i innowacyjne podejście do projektowania i łączenia kwiatów, kolorów, fasonów itp. Kwiaty doniczkowe stanowią świetną ozdobę dla każdego typu wystroju.