Browse By

Jakie efekty może dać integracja sensoryczna?

Sprzęt do integracji sensorycznej jest przeznaczony dla osób, które wymagają terapii. Zdecydowanie to jaki sprzęt wybierzemy musi być zależne od osób, które będą z niego korzystać. Jeśli chodzi o to na co powinniśmy zwrócić uwagę to na pewno jest to wiek oraz deficyt rozwojowy danego pacjenta. Problem w wyborze sprzętu do integracji sensorycznej dotyczy głównie dzieci jako pacjentów. Dzieci mają przecież to do siebie, że bardzo szybko się nudzą i oczekują nowych atrakcji. Gdy różnicujemy terapie i jej formy to możemy utrzymać zainteresowanie dzieci oczywiście ćwiczeniami.

Pomoc przy integracji

Gdy tak się stanie to zauważymy po pewnym czasie określone efekty. Zdecydowanie mniejsze znaczenie ma wybór konkretnych firm czy też konkretnych marek, które dostarczają nam sprzęt. W tej kwestii z reguły decydują nasze zaufanie do marki czy też przywiązanie do danej marki. Zdecydowanie swoją uwagę powinniśmy skupić na walorach użytkowych, które zapewnią nam dużą jakość wykonania jak i także dostosowanie do naszych potrzeb. Co roku mamy do czynienia z coraz bogatszą ofertą jeśli chodzi o sprzęt. Musimy tylko wiedzieć czego potrzebują nasi pacjenci. Często zastanawiamy się czy terapia jaką jest integracja sensoryczna wymaga gabinetu. Rzeczywiście terapia integracji sensorycznej wymaga dostępu do Sali, która jest bogato wyposażona. Jednak sala ta może być nawet przeniesiona na plażę czy też w plener na przykład do ogrodu. Jednak co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych przeciwwskazań. Efekty powinny być oczywiście z czasem zauważalne. Przecież poza salą są również zlecone inne ćwiczenia przez terapeutę. Ćwiczenia te nazywane są pewnego rodzaju zadaniami domowymi. Jeśli chodzi o przygotowanie sali do terapii integracji sensorycznej to musimy zdawać sobie sprawę, że jest to naprawdę bardzo szeroki temat. Do przeanalizowania jest mnóstwo tematów. Zdecydowanie jest to temat na osobny artykuł. Jednak postaramy odpowiedzieć sobie na pytanie kto terapię integracji sensorycznej może w ogóle prowadzić.

integracja_sensoryczna

Należy jednak dokonać pewnego podziału. Pierwsze kwestia to kto może zorganizować gabinet do terapii integracji sensorycznej. W zasadzie jest to każda osoba fizyczna oraz prawna, która posiada zdolność do podejmowania czynności prawnych. Mówią potocznie należy wiedzieć, że wystarczy do tego założyć tylko i wyłącznie działalność terapeutyczną i możemy takowy gabinet zorganizować. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Druga kwestia to kto może zajęcia terapii integracji sensorycznej w ogóle prowadzić. Prowadzić takowe zajęcia może osoba, która posiada niezbędne zawodowe kwalifikacje. Co do zdobycia takowych kwalifikacji zawodowych to musimy zaznaczyć, że są organizowane różnego rodzaju kursy. Kursy te oczywiście posiadają status kursów zawodowych. Kwalifikacje te dają nam również studia podyplomowe. Terapia integracji sensorycznej jest naprawdę niebywale skomplikowana oraz czasochłonna. Jednak gdy zauważane są efekty to można być ze swojej pracy naprawdę usatysfakcjonowany.