Browse By

Jakich pytań spodziewać się od ginekologa?

Ginekolog – powód do zmartwień?

Lekarz jest tylko lekarzem. Więc wierzyć lub nie, ale kiedy patrzy na ciebie „tam na dole”, to naprawdę jest to dla niego zupełnie zwyczajne, tak jakbyś Ty patrzyła na inne części ciała. Jeśli jesteś szczególnie nieśmiała wśród mężczyzn, doktorzy sugerują, że kobieta lekarz może być najlepsza. Czasami kobiety martwią się o swój wygląd, ale nie wszystkie rodzaje zmian w naszym ciele muszą być powodem kompleksów. Tak długo, jak nie czujesz bólu lub dyskomfortu, doktorzy ginekolodzy mówią, że nie ma się czym martwić.

Kontakty seksualne

Gdy ginekolog pyta ilu partnerów seksualnych miałaś, to oznacza to, że lekarz chce tylko dobrać odpowiednią strategię ewentualnego leczenia, badania czy podejścia do pacjenta, nie wynika to z jego ciekawości osobistej. Tak trudne, jak może to być przyznać się do tego rodzaju informacji, tak łatwo powiedzieć o tym już podczas drugiej wizyty. Jeśli seks wystąpił poza monogamicznym związkiem, który może wpływać na testy, zasugerowane mogą być przez ginekologa roczne badania cytologiczne [zamiast co trzy lata], a także badania na rzeżączkę i chlamydię. Nie robi się tego dlatego, że lekarze coś podejrzewają, ale ponieważ jest to ważne dla zdrowia.

Podstawowe badania u ginekologa

 Sam na sam z lekarzem

Warto skorzystać z rocznego spotkania z ginekologiem jako okazję do zadawania pytań. Nawet jeśli twoje pytania wydają się intymne lub krępujące, możesz być pewna, że lekarz słyszał już je mnóstwo razy wcześniej. Jest w porządku, aby zapytać o swój okresów, płeć, lub o co chcesz by wiedzieć wszystko o swoim zdrowiu reprodukcyjnym. Ginekolog powinna również zadać wiele pytań. Te pytania mogą się bardzo osobiste, ale lekarz musi znać odpowiedzi aby dbać o Ciebie prawidłowo. Pytania mogą dotyczyć:

  • Okresów, również tych bardziej problematycznych
  • Upławów
  • Informacji na temat tego czy jesteś aktywna seksualnie czy też nie
  • Liczba partnerów seksualnych, zarówno, obecnie jak i w przeszłości
  • Problemów seksualnych lub innych
  • Wszelkich chorób przenoszonych drogą płciową (STD), które masz lub podejrzewasz, że masz
  • Metod antykoncepcyjnych
  • Historii szczepionekPamiętaj, że ginekolog jest Twoim partnerem w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Ginekolog Dentystyka w Zawierciu może być tym gabinetem, w którym pierwsza wizyta będzie bardzo przyjemna. Prowadzenie tego partnerstwa poprzez roczne spotkania jest bardzo właściwe – trzymaj się tego, aby zachować zdrowie. Między kolejny wizytami powiedz lekarzowi jeśli podejrzewasz nowe problemy.