Browse By

Jak wykorzystać środowisko Django mając hosting?

Istnieje sporo wielkich małych sztuczek i wskazówek, które można używać dla swoich projektów Django, które przyspieszają rozwój i usuwają wiele bólu głowy w dłuższej perspektywie. Od podstawowej znajomości do profesjonalizmu – te wskazówki mogą pomóc osobom o każdym poziomie umiejętności programisty aby stali się jeszcze bardziej biegli z Django i całej otoczki tego środowiska.
Django to doskonałe ramy dla Pythona. Choć może nie uzyskać tak dużo rozgłosu jak inne popularnych ramy takie jak Rails, to jest tak samo sprawne jak inne programy. Stawia na mnóstwo uwzględnień zasady DRY (Nie powtarzaj się – don’t repeat yourself) w czystym kodowania poprzez automatyzację wielu procesów w programowaniu.

Użyj ścieżki względnej w konfiguracji

Z jakiegoś powodu projekty wydają się być przemieszczane w położeniu, od czasu do czasu. To może być absolutnie trudne do rozwikłania, jeśli już na początku nie zaplanowałeś sobie takiej możliwość. Specjaliści mają doskonałą technikę, aby upewnić się, że wdrożenia Django można przemieszczać z łatwością, tylko konieczne jest edytowanie kilku linijek kodu w plikach ustawień. Testowane przez nas ustawienia domyślne Django pliku zmieniły się w czasie, lecz teraz te ustawienia, które nie zależą od lokalizacji projektu w systemie plików są takie same. To jest ważne w zespole, gdy więcej niż jedna osoba pracuje nad tym samym projektem, lub podczas wdrażania projektu do serwera WWW, który prawdopodobnie ma różne ścieżki do katalogu głównego projektu.
Posiadamy doskonałe przykłady kodu konfigurowania instalacji Django w bardzo elastyczny sposób.

Użyj prawidłowego tagu {% url%}

Zamiast sztywno opisać poszczególne ogniwa, spróbuj użyć wstecznie kompatybilnego {% url%} znacznika, aby osiągnąć ten sam rezultat. To daje bezwzględny adres URL, tak, że jeśli coś by się wydarzyło, projekt Django sprawi, że każdy link będzie na swoim miejscu.

Wdrożenie software'u na bloga - używaj konta hostingowego

Zasadniczo {% url%} przyjmuje nazwę widoku i jego parametry i robi odwrotne wyszukiwania, aby powrócić do poszukiwanego adresu URL. Jeśli dokonasz zmian w pliku urls.py, linki nie zniszczy się. Choć nie jest to najbardziej zaawansowana końcówka, to jest to doskonała metoda do wykorzystania w projektach Django. Django możesz używać także w kontach hostingowych, niektóre z nich dają bowiem pełny dostęp do narzędzi administracyjnych dla programistów, co pozwala na samodzielne zakodowanie strony, która wykorzystuje wspomniany hosting Django. W Polsce istnieje tylko kilka firm oferujących takie rozwiązanie, jest to idealne zwłaszcza dla doświadczonych programistów, którzy mają w głowie stronę internetową.