Browse By

Jak zadbać o prezencję posesji – ogrodzenia nowoczesne do Twojego domu

Posesja wokół domu jest wizytówką mieszkańców. To jej wygląd decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie odnoszą goście, dlatego warto poświęcić więcej uwagi aranżacji działki, a w szczególności strefy wejścia. Ogrodzenie wraz z bramą wjazdową i furtką to pierwsze elementy posesji, rzucające się w oczy przechodnia lub gościa. Zadbanie o funkcjonalność, a jednocześnie estetykę i efektowność tego obszaru jest koniecznością.

Wygodne i funkcjonalne frontowe ogrodzenia nowoczesne

Wygodne, funkcjonalne ogrodzenia nowoczesne są idealnym wyborem dla zwolenników minimalistycznych rozwiązań. Eleganckie, bez nadmiernych zdobień zapewnią wygodę w użytkowaniu i estetykę wyglądu. Rynek oferuje ogrodzenia nowoczesne, których wszystkie elementy, takie jak: słupki bramowe, akcesoria do furtki ogrodzeniowej, przęsła oraz bramy są spójne w zakresie stylu. Wszystkie te elementy stworzą kompletną stylistycznie całość, wpisującą się w styl ogrodu i budynku wraz z elewacją oraz będą realizowały preferencje właścicieli posesji.

Warto zdecydować się na nowoczesne ogrodzenie frontowe z bramą wjazdową dwuskrzydłową lub przesuwną w zależności od wielkości działki. Na małej powierzchni lepiej sprawdzi się brama przesuwna, natomiast na większej dwuskrzydłowa, oczywiście automatyczna, która jest funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Dzięki niej nie będziemy zmuszeniu do opuszczania auta w celu otwarcia bramy, gdy nie sprzyjają temu warunki atmosferyczne.

posesja dom i ogrodzenie frontowe

Zalety z korzystania z automatu do bram przesuwnych i dwuskrzydłowych

Jeśli nie mamy możliwości podłączenia bramy wjazdowej do stałego źródła zasilania, to doskonałym rozwiązaniem może być produkt zasilany za pomocą promieni słonecznych. Producenci przewidzieli także różnorodne w naszym klimacie warunki pogodowe, wyposażając zestaw w ładowarkę. Rynek oferuje najwyższej jakości nowoczesne materiały ogrodzeniowe. Są one ocynkowane lub malowane proszkowo bądź zabezpieczone obydwoma sposobami, sprawiając, że ogrodzenie będzie chronione przed korozją, dzięki temu można je użytkować przez wiele lat. Perfekcyjne wykonanie nowoczesnego ogrodzenia, na które składają się również bramy przesuwne i furtki jest trafioną inwestycją w ochronę posesji przed intruzami, a jednocześnie jej ozdobą.

Mała architektura ogrodowa a ogrodzenie frontowe

Mała architektura ogrodowa to przede wszystkim niewielkie obiekty, które zdobią posesję i nadają jej indywidualny styl. Obok efektownego, stylowego ogrodzenia warto zdecydować się na niezwykle piękne i funkcjonalne obiekty, takie jak: posągi, oczka wodne, murowane grille, huśtawki, pergole lub piaskownice, które będą budowały klimat wokół domu. Rozmieszczenie elementów małej architektury warto dobrze zaplanować, aby były one spójne ze stylem domu, ogrodzenia i ogrodu.

dbanie o aranzacje ogrodu

Budowa obiektów powinna być poprzedzona sadzeniem roślin. W ogrodzie frontowym powinniśmy posadzić byliny, które są roślinami wieloletnimi i nie będziemy zmuszeni do corocznego sadzenia nowych. Z kwiatów niech to będą: orliki, jeżówki, dzwonki lub kocimiętka, a z krzewów jaśminowce bądź iglaki, takie jak: jałowce, żywotniki, świerki, kosodrzewiny, które wyglądają efektownie cały rok i nie wymagają prac związanych z usuwaniem liści. Łatwy w utrzymaniu ogród frontowy powinien składać się z nasadzeń rodzimych roślin, które w naszym klimacie będą efektownie i zdrowo wyglądać.

Warto zamontować w ogrodzie pergole, czyli ażurowe konstrukcje, będące podporą dla roślin. Odpowiednim miejscem dla nich będą okolice tarasu lub ścieżek, gdzie pergole mogą tworzyć rodzaj roślinnej alei. Funkcję dzielenia posesji mogą spełniać murki z różnych materiałów. Niezwykle ciekawym elementem małej architektury jest oczko wodne. Do jego budowy można wykorzystać folię lub gotowy zbiornik z polietylenu lub żywic poliestrowych, który jest wzmacniany włóknem szklanym. Dół wykopany na oczko wodne możemy wyścielić folią lub dopasować jego brzegi do kształtu gotowej formy. Oczko można obłożyć kamieniami, a wokół niego posadzić rośliny, które będą tworzyły niezwykły klimat.

Aby ogrodzenie właściwie podkreślało roślinność i architekturę małą w ogrodzie, powinno być minimalistyczne, aczkolwiek funkcjonalne. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się ogrodzenie panelowe 3d.