Jak wygląda budowa pola do minigolfa?
Pole do minigolfa to namiastka faktycznego pola, pozwalająca na spróbowanie tej dyscypliny wszystkim, którzy do tej pory nie mieli z nią do czynienia oraz na ćwiczenie tym, którzy w danym momencie nie są w stanie dotrzeć na pełnowymiarowe pole golfowe. Jeśli chcesz wybudować pole do minigolfa i interesuje Cię, jak wyglądają kolejne etapy tej budowy, zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym piszemy o jej przebiegu.
Przygotowanie do budowy
Nie zawsze jest czas i możliwość na grę w golfa w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, czyli na profesjonalnym, rozległym polu golfowym. Dlatego wielbicielom tej dyscypliny oraz osobom ciekawym nowych doświadczeń proponuje się ciekawy zamiennik, czyli pole do minigolfa. Może być ono umieszczone w bardzo wielu różnych miejscach, zarówno na łonie natury, jak i wewnątrz budynków. Odpowiednie metody i materiały pozwalają na zbudowanie efektownego pola, na którym gra jest czystą przyjemnością.
Pierwszym etapem jest oczywiście zrobienie projektu danego pola. Trzeba sprawdzić, na jak dużej powierzchni ma ono być rozmieszczone oraz zaplanować poszczególne tory, przeszkody i dołki, a także rodzaj trawy – czy ma ona być prawdziwa, czy sztuczna. Dobranie tych elementów w dużej mierze zależy od tego, czy pole ma znajdować się na zewnątrz, czy w środku jakiegoś budynku. W pierwszym przypadku ważne jest zastosowanie takich materiałów, które będą odporne na opady oraz inne czynniki pogodowe.
Nowe pole do minigolfa
Kolejnym krokiem jest zrobienie odpowiednich wykopów i ukształtowanie terenu oraz zamontowanie niezbędnych instalacji pozwalających na umieszczenie wszystkich elementów solidnie w glebie. Potem niezbędne jest położenie czy też zasianie odpowiedniej trawy lub mieszanki traw, o którą trzeba dbać regularnie, ponieważ jest istotnym elementem każdego pola golfowego. Jeśli z kolei pole ma się składać z pojedynczych trawiastych torów, można przejść do umieszczenia tych torów. Powinny one znajdować się w odpowiedniej odległości, aby poszczególni gracze mieli swobodę ruchów na polu.
Na koniec do poszczególnych torów trzeba dopasować dla nich przeszkody oraz dodatki, które służą jako dekoracje nadające całości ładnego wyglądu. Są wśród nich rośliny, ozdobne kamienie oraz wiele innych. Pole do minigolfa może mieć różne rozmiary. Może być urządzone w jednym pomieszczeniu, jak i w rozległym ogrodzie, dlatego z tego względu czas potrzebny na budowę go jest bardzo różny. Zależy on również od tego, jakie i ile elementów ma się na danym polu znaleźć.
Coraz nowsze rozwiązania pozwalają na instalację kreatywnych i ciekawych elementów na każdym polu, dlatego warto zapoznać się z całą ofertą firm, które zajmują się projektowaniem i budową pól do minigolfa. Przykładową firmą, na której działalność warto zwrócić uwagę jest Grupa Mobino. Profesjonalnie wykonane i przemyślane pole do minigolfa będzie służyło przez długi czas, dlatego warto zdecydować się na to, co najlepsze. Warto pamiętać, że pole do minigolfa bardzo często świetnie sprawdza się jako wstęp do profesjonalnej gry na pełnowymiarowym polu, a więc może być fantastyczną zachętą. Golf jako dyscyplina staje się dopiero popularny w Polsce, dlatego pole do minigolfa, które można zainstalować niemal wszędzie może służyć jako miejsce do nowego doświadczenia dla osób, które do tej pory nie były świadome, jak ta gra wygląda lub zawsze chciały jej wypróbować, ale nie było w pobliżu takiej okazji.