Browse By

Jak wybrać szlafrok dla dziewczynki?

Często pomijamy taki gadżet, jak szlafrok dla dziecka, uznając, że jest to zupełnie niepotrzebny wydatek. Czasem rzeczywiście tak jest, zwłaszcza gdy nie jesteśmy do szlafroków przyzwyczajeni, albo wtedy, gdy w domu jest wystarczająco ciepło, by móc z nich spokojnie zrezygnować. Czasem jednak jest to wyjątkowo przydatny gadżet, dlatego tez warto wiedzieć, kiedy powinien być on zakupiony i jak go dobrze dobrać.

Jak dobrać szlafrok dla dziewczynki?

W zasadzie, jeśli dobieramy szlafrok dla chłopca lub dziewczynki pod względem rozmiarów, zasady są właściwie te same, lecz jeśli chodzi o sam wygląd, zwracamy uwagę na nieco inne motywy. Chociaż odchodzimy już od sztywnych podziałów w stylu „różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca”, to weźmy pod uwagę przynajmniej fakt, że nie każda dziewczynka ucieszy się ze szlafroka w samochodziki, a chłopcy nie będą zadowoleni z motywu w stylu Hello Kitty.

  • Szlafrok jest o tyle uniwersalnym elementem ubioru, że nie trzeba go kupować zbyt często. Sylwetka dziecka nie ma tu większego znaczenia – szlafrok będzie pasować z pewnością. Figurze dziewczynki przyglądamy się bardziej, gdy zapadnie decyzja o zakupie szlafroka zapinanego.
  • Bierzemy pod uwagę porę roku. Warto zaopatrzyć się w dwa szlafroki: jeden na sezon jesienno-zimowy, drugi zaś na porę wiosenno-letnią, dzięki czemu dziecko zawsze będzie miało pod ręką stosowną narzutkę zaraz po wstaniu z łóżka lub po wyjściu z kąpieli. Dobierając szlafrok do pory roku, nie będziemy mieli problemu z dzieckiem przegrzanym lub trzęsącym się z zimna w cienkim szlafroku w środku zimy.
  • Zwracamy na to uwagę szczególnie w przypadku mniejszych dziewczynek. Chodzi o szlafroki z kapturem. Przez głowę ucieka większość ciepła ciała, dlatego też, wyjmując dziecko z kąpieli, koniecznie zakryjmy głowę, dopóki nie wyschnie.
  • Szlafrok jest tym elementem odzieży, który często ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Dlatego też warto zadbać o to, by materiał, z którego wykonano szlafrok, był delikatny dla skóry, nie powodował uczulenia i był łatwy w utrzymaniu higieny.
szlafrok dla dziewczynki

Szlafrok dla dziewczynki ze sklepu internetowego Rafjolka.

Dlaczego warto zakupić dziecku szlafrok?

Jest on bardzo przydatny zwłaszcza rano i wieczorem. Gdy dziecko wychodzi spod ciepłej kołdry, może mu towarzyszyć nieprzyjemny chłód. Zazwyczaj, zanim się ubierzemy, wykonujemy szereg różnych czynności – bierzemy prysznic, jemy śniadanie, szukamy w pośpiechu różnych drobiazgów itd. Dotyczy to również naszych dzieci. Dlatego też na te poranne chwile doskonale sprawdza się szlafrok. Analogicznie jest wieczorami. Wyjście z cieplej wanny, nawet gdy w domu jest ciepło, powoduje chłód, odczuwalny w wyniku nagłej różnicy temperatur pomiędzy wodą a powietrzem. Poza tym szlafrok założymy o wiele szybciej, niż piżamę czy dzienne ubranie, dlatego też jest on tak pomocny w rozgrzewaniu się przed rozpoczęciem dnia lub przed wskoczeniem pod kołdrę.

Gdzie zakupimy najlepszy szlafrok dla dziewczynki?

Szeroką ofertę przedstawiają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Warto jednak rozejrzeć się w sklepach online, ze względu na ogromną oszczędność czasu i dużą wygodę. Możesz o każdej porze dnia dokonać zamówienia lub usiąść wygodnie razem z dzieckiem, by wybrać wspólnie najlepszy szlafroczek. Są to bardzo ważne udogodnienia, dzięki którym dokonasz zakupu o wiele szybciej i sprawnej, niż gdybyś wybrała się w całodniową podróż po sklepach w całym mieście. Koniecznie odwiedź stronę internetową rafjolka.pl i zaopatrz swoje dziecko w najpiękniejszy szlafroczek.