Browse By

Jakie rodzaje biustonoszy ciążowych wybrać?

Najpierw jest radość. Spodziewasz się dziecka! Jednak, gdy oswoisz się już z nową sytuacją, dotrą do Ciebie różne związane z ciążą, mniejsze i większe kwestie. Jedną z nich jest dobór biustonosza ciążowego. O ile w pierwszych dniach ciąży zapewne jeszcze się bez niego obejdziesz, to jednak przygotuj się na fakt, że będzie Ci on potrzebny. Dlaczego?

Dlaczego potrzebujemy ciążowych biustonoszy?

W ciele kobiety zachodzi wiele zmian, w związku z którymi klasyczny biustonosz nie zapewni jej odpowiedniego komfortu. Klasyczne biustonosze na ogół nie dostosowują się do zmieniających się kształtów kobiety. Jedyne, co jest w stanie zrobić, to nieestetycznie się rozciągnąć (wygoda noszenia naturalnie się dzięki temu nie zwiększy). Biustonosze ciążowe potrafią zapewnić solidne podparcie dla rosnących piersi, a przy tym odpowiednio je unieruchomić, co jest bardzo ważne ze względu na ich zwiększoną wrażliwość na ból. Biustonosz ciążowy, na co warto zwracać uwagę zwłaszcza pod koniec ciąży, może pełnić także funkcję biustonosza do karmienia. Oznacza to, że będzie mieć odpinane klapki, ułatwiające nakarmienie dziecka bez konieczności odsłaniania całej piersi. Wszystko to, w połączeniu z odpowiednią odzieżą, również wyposażoną w specjalne, dyskretnie ukryte otwory, pomoże w nakarmieniu maleństwa bez zbędnego obnażania się, co jest szczególnie ważne, gdy wyjdziemy z dzieckiem z domu.biustonosz

Biustonosz ciążowy – inne zalety

Dobrze dobrany, zwłaszcza gdy mowa o tym zakupionym pod koniec ciąży, może całkiem dobrze sprawdzić się również w czasie karmienia piersią. Wybierając model z szerszymi ramiączkami, zapewniamy piersiom o wiele lepsze podparcie. To ważne, dlatego, że stają się one dużo większym ciężarem dla kręgosłupa. Szczególnie gdy ogólnie masz duże piersi. Jak już była o tym mowa, biustonosz ciążowy rośnie wraz z piersiami. Zatem wymiana będzie konieczna co jakiś czas, lecz codzienny komfort będzie większy, niż gdyby pozostać przy biustonoszach zwykłych. Dobrze dobrany biustonosz zakrywa całe piersi. Nie ma tu miejsca na jej wylewanie się gdzieś z boku, co powodowałoby nieprzyjemny, zbędny dyskomfort. Brak fiszbin. Większość modeli biustonoszy ciążowych nie jest wyposażonych w fiszbiny. Brak szwów. Oferowane współcześnie biustonosze ciążowe są pozbawione szwów, które również mogłyby się przyczyniać do znaczącego podrażnienia piersi. Gdy biustonosz ciążowy ma pełnić funkcję również biustonosza do karmienia, zwracamy uwagę na możliwość rozpięcia go bez problemu jedną ręką. Przy czym pamiętajmy, że łatwe rozpięcie go za pomocą tylko jednej ręki nie może oznaczać, że z równą łatwością rozepnie się sam. Nie wygląda to może szczególnie pociągająco, lecz zwracamy uwagę na modele zapinane na co najmniej trzy lub cztery rzędy haftek. Taki biustonosz będzie lepiej podtrzymywał piersi, a przy tym dużo łatwiej będzie o właściwe wyregulowanie go.

Gdzie najlepiej kupić biustonosz ciążowy?

Dostępne są one zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, zatem ostateczna decyzja należy do Ciebie. Zakupy online są jednak dużo większą wygodą, dlatego, że w ten sposób oglądasz niezliczoną ilość interesujących Cię modeli bez biegania po całym mieście, co jest coraz większą uciążliwością podczas ciąży. Zamówienia dokonasz szybko i łatwo, by już po kilku dniach móc cieszyć się niezrównanym komfortem noszenia wybranej bielizny. W poszukiwaniu najlepszej strony warto zajrzeć na szykownamama.pl i tutaj wybrać najpiękniejsze i najwygodniejsze biustonosze ciążowe i do karmienia.