Browse By

Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy?

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego, który zorganizuje pochówek bliskiej nam osoby, wcale nie jest taki łatwy. Często taką decyzję musimy podjąć szybko, nie mamy dużo czasu na zastanowienie.

Emocje, które towarzyszą tak ciężkim chwilą, również mogą wyprowadzić nas z równowagi. Na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw oferujących rozmaite usługi. Jak wybrać zakład pogrzebowy, który pomoże nam w tych ciężkich chwilach?

Lokalizacja zakładu pogrzebowego

Powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację zakładu pogrzebowego. Najlepiej, jeśli znajduje się w mieście rodzinnym, niedaleko kościoła czy cmentarza, na którym chcemy pochować zmarłego.

Ułatwi to transport i umożliwi sprawniejszy pochówek. Pamiętajmy, że nie każda tego typu instytucja świadczy usługi transportowe, dlatego przewiezienie zwłok w odległe miejsce np. do innego miasta, może stanowić poważny problem.

Aby firma miała taką możliwość musi spełnić sporo ustawowych wytycznych, m.in. sanitarnych czy administracyjnych.

Zwróćmy uwagę jakie usługi ma do zaoferowania zakład pogrzebowy. Niektóre tego typu instytucje zajmują się pochówkiem kompleksowo, inne mają ograniczony pakiet, a za każdą dodatkową opcję będzie konieczna dopłata.

Przed dokonaniem wyboru najlepiej całościowo porównać wszystkie oferty i wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą, zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym. Niektóre zakłady proponują bardzo niską cenę, ale jak się później okazuje, mają bardzo mały zakres usług.

W standardowy zakres usług wchodzi wybór trumny czy urny, przewóz zwłok karawanem, a także sam pochówek lub kremację. Na rynku możemy znaleźć zakłady pogrzebowe, które oferują transport zmarłego na skalę międzynarodową.

Może to być przydatne, jeśli bliska nam osoba zmarła za granicą, a pogrzeb chcemy przeprowadzić w Polsce. Zakłady biorą pod uwagę pochówek w charakterze religijnym jak i w świeckim.

Zaplanuj pogrzeb w Płońsku

Co ciekawe, coraz popularniejsze w Polsce stają się usługi nazywane po angielsku funeralplanning. Jest to możliwość dokładnego zaplanowania pogrzebu swojego lub bliskiej nam osoby.

Dla wielu ludzi oznacza to spokój wewnętrzny, że ich śmierć nie będzie ciężarem i problemem dla innych, a sama ceremonia będzie zgodna z preferencjami.

Mimo, że zastanawianie się a życia nad takimi aspektami z pewnością nie należy do najłatwiejszych, wiele osób decyduje się na takie usługi ze względu na szybki, nieprzewidywalny tryb życia, lub przebywanie za granicą na czas nieokreślony.

zakład pogrzebowy w Płońsku Ważyńscy

Warto dokładnie poznać zakres usług oferowanych przez dom pogrzebowy.

Bardzo ważne jest, aby w razie wszelkich wątpliwości rozwiać je, spotykając się osobiście z przedstawicielem zakładu pogrzebowego, z którego usług chcemy skorzystać. Kiedy w grę wchodzą tak skrajne emocje- zwykła rozmowa telefoniczna może nam nie wystarczyć. Polecany i sprawdzony zakład pogrzebowy znajduje się w Płońsku.

Pracownicy doskonale zdają sobie z tego sprawę i zazwyczaj służą pomocą, doradzają, jak wybrać najbardziej optymalną opcje, a w skrajnych sytuacjach umożliwiają zmianę ceny lub obniżkę.

Kiedy ustalimy szczegóły współpracy, koniecznie podpiszmy z taką firmą umowę, w której zawarte będą wszystkie aspekty odnośnie pochówku. Powoli to uniknąć nieporozumień, które spowodowałyby tylko niepotrzebny stres, którego w takich sytuacjach i tak jest za dużo.

Wybierając odpowiedni zakład pogrzebowy w Płońsku, umożliwimy zorganizowanie godnego pochówku bliskiej osoby i jednocześnie zminimalizujemy stres z tym związany.

Będziemy mogli w spokoju wspominać chwile spędzone wraz z osobą, która odeszła, nie martwiąc się o formalności. Jeśli czujemy, że sytuacja ta może nas przerosnąć, warto poprosić o pomoc przyjaciół czy członów rodziny, aby pomogli nam w tych trudnych chwilach.