Browse By

Jak wybrać najlepsze spośród butów ochronnych jak i także roboczych?

Zdecydowanie wybór obuwia roboczego jak i także wybór obuwia ochronnego musi być podyktowany oczywiście dokładną wręcz analizą zagrożeń, przed którymi dane buty będą miały za zadanie nas chronić. Sprawa ta mogłoby się wydawać, że jest prosta, a tak naprawdę jest sprawą naprawdę mocno złożoną. A dlaczego właściwie jest taka złożona? Sprawa ta jest naprawdę bardzo złożona, ponieważ pojawia się tutaj kwestia konieczności zabezpieczenia oczywiście przed różnymi grupami czynników różnorodnych. Jest to z kolei wymuszane bardzo oddzielną ocena wierzchu buta, wkładu jak i także podeszew.

But butowi nierówny

Nie możemy także w żadnym wypadku zapomnieć o bardzo istotnym czynniku jakim jest komfort. Jeśli chodzi o buty beta to musimy zaznaczyć pewne różnice między obuwiem ochronnych jak i także między obuwiem roboczym. Bez tego tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć czym są buty beta. Różnica leży oczywiście w funkcjach. Podsumowując w pewnym sensie tę część artykułu musimy zaznaczyć, ze buty robocze są tak naprawdę znacznie mniej wytrzymałe jak i także nie zapewniają nam pod żadnym względem tak dobrej ochrony jak oczywiście wygląda to w przypadku butów ochronnych. Niemniej jednak ze względu na wszelkie warunki, które panują na konkretnych stanowiskach pracy nie zawsze musimy tylko i wyłącznie kupować dla siebie czy też dla naszych pracowników butów należących do najbardziej wytrzymałych. Mamy jednak duży problem. Nie wiemy przecież jak wybrać coś odpowiedniego pośród tak dużych różnorodności. Zdecydowanie najszybszą metodą jest ocena przydatności jednego konkretnego modelu obuwia są wszelkiego rodzaju oznaczenia naniesione przez producenta. Obuwie tak zwane bezpieczne jest oznaczone literką S. Są to zwykle buty z niezmiernie charakterystyczną blachą w ta zwanym podnosku. To właśnie ta blaszka nadaje im zdecydowanie znacznie większa odporność. Kolejny rodzaj obuwia jest oznaczony literą P.

but_beta

Buty jako podstawowy element wyposażenia

Obuwie te jest znacznie mniej wytrzymałe od butów opisanych chwilę wcześniej. Ostatnie obuwie to obuwie, które jest oznaczone literką O. Tymże właśnie znaczkiem określa się bardzo fachowo obuwie robocze. Ten właśnie tym obuwia w żadnym wypadku nie musi mieć wzmacnianych podnosków, które były już wspomniane. Jednak ten typ obuwia musi wykazywać także wiele innych cech, które są właśnie cechami charakterystycznymi dla obuwia właśnie stricte ochronnego. Dodatkowo także tego typu obuwie jest dzielone na tak zwane cztery klasy bezpieczeństwa. Wyróżnia się klasy bezpieczeństwa SB, S1, S2 oraz także S3. Buty ochronne o klasie S2 zapewniają nam podstawowy poziom bezpieczeństwa, Buty ochronne o klasie S1 mają także dodatkowo zamknięty obszar pięt jak i także specjalne tak zwane systemy absorpcji energii. System ten znajduje się w tylnej części naszej podeszwy. Jak widzimy temat jeśli chodzi o buty beta jest tematem bardzo złożonym. Wiemy już doskonale co to są buty beta. Musimy jednak jeszcze dodać na sam koniec, że z butów beta korzystają wszelkie osoby na stanowiskach robotniczych jak i także osoby wykonujące niebezpieczne prace fizyczne. Musimy o tym wiedzieć i jednocześnie zdawać sobie z tego sprawę.