Browse By

Jak wybrać garaż blaszany?

Kupując stalowy budynek ważne jest dokładne rozważenie wszystkich dostępnych opcji i podjęcie decyzji najlepiej odpowiadającej naszym potrzebom. Istnieje cały szereg czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Parametry budynku

Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę jak planujemy wykorzystywać nasz garaż. Pewnie musi zmieścić się tam nasze auto. Zastanówmy się również czy chcemy mieć tam miejsce do pracy? Czy jedynie będziemy tam parkować? A może przy okazji liczymy, ze zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania? W przypadku gotowych budynków koszt zależy od długości, szerokości i wysokości danego projektu. Zastosowanie garażu decyduje nie tylko o jego koniecznej wielkości. To wszystko wpływa także na rodzaj konstrukcji, kontrolę temperatury, izolację i inne parametry. Oczywiście specjaliści zarekomendują nam odpowiednie rozwiązania, jednak musimy wiedzieć, na czym nam zależy.

Lokalizacja

Wzniesienie metalowego budynku jest  bardzo łatwe, tak samo jak jego demontaż. Jednak zawsze należy dobrze zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zlokalizować. Weźmy pod uwagę czy miejsce jest wygodne, czy będziemy mieli prosty podjazd, czy w danym miejscu budynek będzie wyglądał estetycznie, czy nie będzie niczego zasłaniał? Zastanówmy się czy chcemy, by znajdował się blisko domu, czy nieco dalej. Lokalizacja może również wpływać na materiał, z którego najlepiej będzie go wykonać.

O czym jeszcze należy pomyśleć?

Każdy duży projekt wymaga ustalenia budżetu. Pomaga to w podejmowaniu decyzji i wyznacza nam jasne granice. W przypadku wybierania garażu blaszanego nie jest inaczej. Ten typ budownictwa jest dużo tańszy w porównaniu do murowanych konstrukcji, więc możemy sobie pozwolić na więcej. Jednak znajomość budżetu zaoszczędzi czas nam i firmie, którą zatrudnimy. Zwróćmy także uwagę na czas realizacji. Zazwyczaj po ustaleniu daty zakończenia, uzyskania pozwolenia i zatwierdzenia planu rozpoczyna się produkcja. Sama instalacja na miejscu również nie zajmuje wiele czasu. Jest więc to znacznie szybsza opcja niż klasyczne budynki z cegły czy pustaka – szczególnie jeśli korzystamy z doświadczonej firmy jak ta: www.cgt.com.pl

Warto również porozmawiać z firmą produkującą budynek i zapytać o rodzaj fundamentu. Pomimo szybkiej konstrukcji stalowy budynek nadal musi zmierzyć się z pogodą, wiatrem i deszczem. Z tego powodu to niezbędny element. Zawsze należy się upewnić, że wybieramy firmę o świetnej reputacji. Warto kierować się również doświadczeniem. Jeżeli dane przedsiębiorstwo utrzymuje się na rynku wiele lat, to znaczy, że klienci muszą być zadowoleni z jego usług. Sprawdźmy też na stronie internetowej poprzednie realizacje przedsiębiorstwa. Należy zawsze zwracać uwagę na materiały, jakie będą wykorzystywane. Dzięki temu zyskamy pewność, że na naszym podwórku stanie stabilna konstrukcja. Nie chcielibyśmy w końcu, aby nasz garaż zapadł się na dach naszego auta.