Jakie są rodzaje folii do oklejania samochodu?
Oklejanie samochodów to bardzo atrakcyjny sposób na wyróżnienie się na drodze. Oklejone pojazdy są nie tylko estetyczne, ale folia wrappingowa zabezpiecza je przed różnego rodzaju zabrudzeniami, otarciami czy blaknięciem na skutek promieni słonecznych.
Ten pojawiający się w Polsce motyw stanowi standard na rynku europejskim. Dlatego warto zastosować folię wrappingową na własnym pojeździe. Dodatkowo istnieje możliwość oklejenia folią wrappingową pojazdów — tworząc w ten sposób reklamę własnej marki i budując wizerunek. Na rynku istnieje kilka rodzajów foli wrappingowych. Wyróżnia się folie wrappingowe: Avery Dennison, Bruxsafol.
Folie wrappingowe Avery Dennison — SWF
Folie wrappingowe Avery Dennison służą do zmiany koloru. Są rodzajem najnowszej generacji folii samoprzylepnych, które świetnie sprawdzają się, gdy mamy ochotę zmienić kolor naszego auta. Ich technologia opiera się na dwuwarstwowej technologii, która pozwala na uzyskanie niesamowitych parametrów rozciągliwości oraz odporności na rozerwanie.
Easy Apply RS to system repozycyjny aktywowany przy pomocy docisku, który pozwala na bezproblemową i szybką aplikację folii na powierzchni, problemu nie stanowią żadne nierówności karoserii. System Easy Apply RS został wykorzystany w foliach Avery Dennison SWF. Seria folii Supreme Wrapping posiada bardzo szeroką famę interesujących barw oraz struktur.
Dostępne są wersje: połysk, satyna a także mat. W tej serii możemy też znaleźć niesamowicie efektowne folie, które imitują chrom — w różnych odcieniach dostępne w serii Conform Chrome. Ponadto seria Color Flow proponuje nam filmy z efektem tonalnego przejścia, a Cristal — efekt brokatu.
Folie wrappingowe Bruxsafol
W przypadku folii Bruxsafol możemy znaleźć takie propozycje jak folia serii CC 3000, której przeznaczeniem jest zmiana koloru karoserii naszego pojazdu. Wykorzystano w niej specjalistyczny klej kanalikowy. Klej kanalikowy świetnie ułatwia aplikację, a także zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza.
Pamiętajmy, że podczas naklejania folii — powierzchnia karoserii musi zostać dokładnie oczyszczona z kurzu, tłuszczu i innych zabrudzeń. W przypadku folii Bruxsafol kolor lakieru naszego auta może mieć nieznaczny wpływ na zmianę barwy folii.
Mat, satyna, brokat, nadruk
Warto zastanowić się nad bryłą naszego samochodu. Oczywiście tak jak w przypadku kolor i rodzaj ubrania ma znaczenie, podobnie jest z oklejaniem samochodu. Miejmy na uwadze, że opcja Crystal nie zawsze będzie odpowiednia dla naszego modelu samochodu, podobnie z matem i satyną.
Niezastąpione okazują się propozycję w serii Conform Chrome, ponieważ chrom i jego imitacje niemalże zawsze sprawdzają się na wszystkich modelach samochodu. Istotna jest też kwestia aplikacji folii na pojazd. A także jej wytrzymałość. Wśród dostępnych na rynku folii możemy znaleźć wiele jej rodzajów, odmian i marek produkujących. Istotne jest, by zakupić folię wysokiej jakości — w ten sposób wytrzyma na naszym aucie dłużej i będzie wyglądała niesamowicie estetycznie.
Pod uwagę możemy też wziąć cel, w jakim oklejamy samochód. Oklejając nas samochód w celu przygotowania go reklamowania naszej marki — warto zwrócić uwagę, jakie elementy grafiki będą znajdować się w wybranych miejscach. Bywa, że nieprzemyślane oklejenie folii z nadrukiem wygląda niepoważnie za sprawą załamania folii w nieodpowiednim miejscu.
Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, takie jak: bryła naszego pojazdu, przeznaczenie oklejenia — zmiana koloru karoserii czy też po prostu reklama marki, a także nasz charakter możemy uzyskać niesamowity efekt, który nada dodatkowego koloru naszemu wizerunkowi.