Browse By

Jak szybko sprzedać używane auto?

Każdy z nas wie, że jeszcze nie tak dawno samochód był dobrem luksusowym. Zdecydowanie na ulicach nie było tyle samochodów ile jest obecnie. Bardzo niewiele osób mogło sobie pozwolić na zakup samochodu nowego. Gdy już wreszcie nazbieraliśmy na nowy samochód to jest on przez nas eksploatowany przez bardzo długi okres czasu. Obecnie w zasadzie jest tak, że na samochód stać prawie każdego. Oczywiście pod warunkiem, że mamy stałe dochody, a co za to idzie stałą pracę. Jednak mimo to samochody nowe są w dalszym ciągu drogie.

Auto używane – kupno i sprzedaż

Dlatego też bardzo wiele osób decyduje się na zakup samochodu używanego. Często są to nawet samochody z dużym przebiegiem. Obecnie samochód jest traktowany nie tylko jako środek komunikacyjnym ale także jako narzędzie naszej pracy. Na rynku znajdziemy bardzo dużo firm, które zajmują się odkupowaniem samochodów używanych oraz następnie ich sprzedażą. Tak samo jak salony samochodowe oferują nam samochody luksusowe, nowe oraz przepiękne, tak i skupy aut oferują nam możliwość kupna taniej samochodu, który jest używany. Firmy oferujące takowe usługi często reklamują się jako skup aut za gotówkę. Dlatego też gdy nasz samochód już się nam znudził to mamy do wyboru kilka sposób na jego sprzedaż. Pierwszy sposób ogłoszenia na różnorodnych portalach ogłoszeniowych. Ogłoszenia te są zarówno płatne jak i bezpłatne. Możemy także nadać ogłoszenia w różnych gazetach czy też nawet wywiesić ogłoszenia o sprzedaży naszego samochody. Gdy chcemy sprzedać samochód możemy także wybrać się na giełdę samochodową. Na giełdzie samochodowej możemy z łatwością wystawić swój samochodów. Samochód możemy także wstawić do wielu różnorodnych komisów samochodowych. Musimy się jednak liczyć z tym, że będziemy mogli nawet długi okres czasu czekać na kupca potencjalnego. Wiele osób chce jednak jak najszybciej sprzedać swój samochód i odebrać swoje należne pieniądze. Dlatego też bardzo szybkim sposobem na sprzedaż samochodu jest możliwość skorzystania z ofert firmy, które skupują auta za gotówkę. W zasadzie to firmy te skupują samochody „od ręki”.

Gotówka za szybką transakcję?

Gdy podpiszemy z takowym skupem umowę to w zasadzie od razu możemy odebrać należną nam gotówkę. Nie musimy na nią czekać, jak się dzieje w przypadku pośrednictwa komisów. W komisie bowiem dostaniemy dopiero pieniądze, gdy sam skup znajdzie kupca na nasz samochód. Dlatego też gdy chcemy w bardzo szybki sposób sprzedać nasz samochód to wystarczy zadzwonić do jednej z bardzo wielu firm, które skupują samochody i możemy śmiało się umówić na wizytę. W zasadzie to następnie wystarczy nam zaczekać na przyjazd przedstawiciela firmy do domu klienta. Przyjedzie on z wszelki potrzebnymi nam dokumentami.

Skup aut za gotówkę

Następnie następuje wycena samochodu. Pod uwagę bierze się rocznik samochodu, stan silnika, wszelki uszkodzenia i tym podobne. Jednak możemy także dokonać wyceny online. Zrobimy tą wyceną za pomocą Internetu. W tym celu wystarczy zalogować się na stronie internetowej danej firmy i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Musimy jednak w formularzu tym zawrzeć wszystkie szczegóły by ocena była wiarygodna. Po wypełnieniu tego formularzu przedstawiciel kontaktuje się z nami telefoniczne by przedstawić nam ofertę cenową.