Browse By

Jak serwisować elektronikę? Zapisz się na szkolenie!

Wybranie właściwej ścieżki zawodowej jest trudne, zwłaszcza jeśli pragniemy zostać specjalistą w jednej konkretnej dziedzinie. Obecnie wiele osób decyduje się na zajęcie się serwisowaniem elektroniki i nic w tym dziwnego! Urządzenia elektroniczne stały się nieodzownym elementem naszego życia i mało kto wyobraża sobie bez nich codzienność. Dlatego serwisanci sprzętu elektronicznego mają współcześnie ogromne możliwości. 

Każdy, kto pragnie rozpocząć swoją działalność w serwisowaniu urządzeń elektronicznych powinien rozważyć wzięcie udziału w szkoleniach z elektroniki. Dzięki temu nie tylko zdobędzie niezbędną podstawową wiedzę, ale również certyfikaty to poświadczające. Najlepsi profesjonaliści w tej dziedzinie posiadają umiejętności zdobyte podczas szkoleń i warsztatów organizowanych przez specjalistów w diagnostyce i serwisowaniu urządzeń elektronicznych.

Jak zapisać się na szkolenie z elektroniki i lutowania BGA? Jakie korzyści płyną ze szkolenia z elektroniki? Czy warto inwestować w pogłębianie własnych kwalifikacji?

Szkolenia z elektroniki dla początkujących i doświadczonych

Jak serwisować elektronikę? Najprostszym sposobem, aby zdobyć odpowiednią wiedzę oraz umiejętności jest zapisanie się na kurs, który kompleksowo przygotuje do zawodu. Szkolenia z elektroniki są skierowane przede wszystkim do osób początkujących, które podczas wykładów i zajęć praktycznych zdobędą umiejętności, dzięki którym będą mogli samodzielnie przeprowadzać diagnostykę oraz naprawę urządzeń elektronicznych. 

profesjonalne szkolenia dla elektroników

Szkolenia z diagnostyki dla początkujących składają się z kilkunastu bloków tematycznych, gdzie zaczynając od zupełnych podstaw, uczestnicy poznają najważniejsze terminy związane z elektroniką. W trakcie wykładów i zajęć praktycznych dowiedzą się również jakie technologie montażu urządzeń elektronicznych są wyróżniane, a także w jaki sposób przeprowadzać diagnostykę nowoczesnego sprzętu. 

W centrum szkoleniowym A&D Serwis poznają także zastosowanie termografii w serwisowaniu oraz nauczą się projektowania płytek obwodów drukowanych czy podstaw języka programowania Python. W trakcie szkolenia poznają również układy cyfrowe i nauczą się projektowania układów logicznych w języku VHDI/Verilog, a także podstaw programowania sterowników PLC

Każdy blok tematyczny został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich to wykład, obejmujący przekazanie jak największej ilości wiedzy teoretycznej. W dalszej kolejności uczestnicy mają możliwość wykorzystania wiedzy w wielogodzinnych zajęciach praktycznych. 

Korzyści płynące ze szkoleń z elektroniki 

Współcześnie szkolenia z elektroniki są skierowane również dla osób posiadających już doświadczenie w serwisowaniu urządzeń elektronicznych. Wykłady i zajęcia praktyczne to także doskonały sposób na pogłębienie posiadanej wiedzy i umiejętności, aby móc ją wykorzystać w pracy z nowoczesnymi technologiami.

W pracy serwisanta nie można zapomnieć o tym, że elektronika jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Aktualizacja umiejętności, a także poznawanie nowych technik czy metod diagnostyki oraz naprawy urządzeń elektroniki nie tylko pozwoli na pracę z nowoczesnymi urządzeniami, ale również przyspieszy dotychczasową pracę. 

szkolenia z elektroniki i lutowania we Wrocławiu

Dodatkowo osoby posiadające już doświadczenie mają możliwość zdobycia umiejętności związanych z programowaniem urządzeń, co pozwoli na modyfikację obranej ścieżki zawodowej, przekładając to na większe zarobki oraz prestiż. Podczas szkoleń doświadczeni serwisanci nauczą się podstaw programowania języka Python, a także jego wykorzystanie w zagadnieniach inżynierskich. Oprócz tego przydatna będzie wiedza z projektowania aplikacji webowych w językach Django oraz Python.

Szkolenia a serwisowanie elektroniki 

Korzyści z brania udziału w szkoleniach z elektroniki oraz lutowania układów BGA są ogromne. Począwszy od zdobycia podstawowej wiedzy, aż po podniesienie własnych kwalifikacji. Szkolenia dla elektroników prowadzone w Europejskim Centrum Szkoleniowym przy A&D Serwis umożliwiają poszerzenie i zdobycie wiedzy dotyczącej kwestii z funkcjonowaniem sprzętu elektronicznego. Oprócz tego specjaliści prowadzący szkolenia przedstawią najnowsze metody związane z diagnostyką urządzeń elektronicznych – w tym przede wszystkim z zastosowaniem podstaw programowania, termografii, tomografii oraz mikroskopii.

Szkolenia i warsztaty z elektroniki obejmują również pokrewne dziedziny, które pozwalają na pracę jako serwisanta urządzeń. Uczestnicy w trakcie ich trwania poznają podstawowe zagadnienia, a także biorą udział w praktycznych zajęciach z lutowania układów BGA.