Browse By

Jak przygotować się do egzaminu PTE?

Język angielski otacza nas z każdej strony . Nic więc dziwnego, że Polacy wykazują aż tak dużą chęć nauki angielskiego – występuje on w reklamach, filmach czy Internecie. Znajomość tego języka zwiększa również nasze szanse na rynku pracy, gdyż coraz większe grono pracodawców patrzy na znajomość języków obcych wśród kandydatów na określone stanowisko.

Dlaczego warto ubiegać się o certyfikat PTE?

Nic więc dziwnego, że szkoły językowe cieszą się aż tak dużą popularnością. Ich oferta skierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i młodzieży i dorosłych. Kursy dostępne są na różnych poziomach i w różnych formach. Coraz więcej kursantów decyduje się na kursy weekendowe, a osoby oczekujące szybkich efektów korzystają z tzw. kursów przyśpieszonych.

Po ukończeniu danego poziomu większość szkół wystawia specjalne certyfikaty będące potwierdzeniem posiadanych kompetencji. Często są to jednak dokumenty, które nie są respektowane przez pracodawców bądź uczelnie – jeżeli ubiegamy się o prace zagranicą i zależy nam na potwierdzeniu naszych zdolności językowych, to niezbędnym jest otrzymanie międzynarodowego certyfikatu. Jednym z nich jest właśnie PTE, który respektowany jest przez większość instytucji na całym świecie.

Angielski dla dzieci - Blue Pencil Bemowo

Jak przygotować się do egzaminu PTE?

PTE, a dokładniej Pearson Test of English, może zdać każda osoba, której językiem ojczystym nie jest angielski. Uzyskany certyfikat potwierdza umiejętność posługiwania się tym językiem. Egzamin składa się z dwóch części i sprawdza umiejętność posługiwania się językiem angielskim z zakresie czytania, pisania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia. W związku z tak szerokim zakresem sprawdzanych kompetencji, zaleca się uprzednie przygotowanie do poszczególnych części. Wiele szkół językowych oferuje specjalne kursy przygotowujące kursantów pod kątem egzaminy PTE.

Do PTE można również przygotować się samodzielnie, ponieważ w Internecie znajdziemy wiele darmowych testów oraz porad.

Zdecyduj się na kurs przygotowawczy do egzaminu PTE

Po pierwsze, warto rozwiązywać jak najwięcej testów. Zadania występujące na egzaminie PTE nie zmieniają się w kwestii formy, dzięki czemu bardzo łatwo można się z nimi oswoić i poznać struktury egzaminów.  Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kursu przygotowujący do egzaminu PTE w placówce, w której równocześnie są organizowane egzaminy.  Doświadczenie takiego ośrodka w przeprowadzaniu egzaminów jest w stanie przygotować pod względem praktycznym. W takich placówkach nauczyciele znają wszystkie obowiązkowe wytyczny do zaliczenia egzaminu PTE.

Istnieje wiele ośrodków, które przeprowadzają egzaminy PTE oraz kursy przygotowawcze. Warto znaleźć taki ośrodek w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Doskonałym wyborem dla osób na terenie województwa Opolskiego jest skorzystanie z usług ośrodka edukacyjnego Lucky School, który nie tylko doskonale przygotuje do uzyskania certyfikatu, ale także ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu egzaminów PTE w Opolu.