Browse By

Gdzie znaleźć kuchnie angielskie? Mamy odpowiedź na to pytanie

Jakiego rodzaju kuchnią jest kuchnia angielska?

Najważniejszą kwestią podczas powstawania naszej wymarzonej kuchni w stylu angielskim jest wybór mebli. Zwykle są one w jasnym (najchętniej białym lub delikatnym beżowym) kolorze, pełne bogato rzeźbionych ornamentów tworzone z litego drewna. Cechą bardzo charakterystyczną dla kuchni w stylu angielskim są ciężkie kute uchwyty, często z porcelanową wstawką, która przedstawia kwiatowy wzór lub podobiznę zwierzęcia gospodarskiego (często koguta).

kuchnia na wymiarJeżeli zdecydujemy się na dworski styl naszego pokoju, powinniśmy obficie sięgać po zdobione, tapicerowane meble w szlachetnych kolorach złota, szkarłatu czy ciemnego błękitu. Możemy zdecydować się na wygodne krzesła-fotele przy stole lub jeden ozdobny fotel w centralnym miejscu pomieszczenia, który będzie przykuwał wzrok każdego kto wejdzie do pomieszczenia. Dodatkowo w tworzeniu dworskiego stylu pomocne będzie używanie dużej ilości przeszklonych i ażurowych szafek i otwartych półek, które wyeksponują piękną zastawę obiadową. Centralnym obiektem w naszej kuchni może stać się szklany, wiszący żyrandol, który z pewnością przykuje wzrok każdego nowoprzybyłego do naszego domu gościa.

Rzeźbione meble kuchenne i romantyczne dodatki

Możliwe jest stworzenie wnętrza w stylu romantycznym, rodem z powieści dziewiętnastowiecznych pisarek romansowych. Aby uzyskać taki charakter pomieszczenia ważne jest użycie odpowiednich dodatków. I tu z pomocą przychodzą nam sklepy , które oferują przeogromną ilość tapet ozdobionych ornamentami kwiatowymi . Taką tapetę, najlepiej w błyszczącym, jasnym kolorze (np. pistacjowym ze srebrnymi kwiatami) umieścić możemy w centralnym miejscu pomieszczenia, co nada mu romantyczny, intymny charakter. Ważne także jest to by w całym pomieszczeniu pojawiły się duże ilości kwiatów – zarówno ciętych, jak i doniczkowych. Atutem będzie jeżeli kolory wazonów i doniczek będą pasować do naszego wnętrza, możemy się też zdecydować na jasne kolory, które będą podkreślać nasze rzeźbione meble kuchenne. Dodatkowo w otwartych szafkach poustawiajmy małe filiżanki z kwiatowym wzorem, bowiem to wzmocni domowy efekt i doskonale wpasuje się w styl angielski, który hołduje dużej ilości bibelotów.

Kuchnia w stylu angielskim, daje nam ogromne możliwości aranżacyjne za pomocą odpowiednich dodatków, kolorów i roślin, możemy stworzyć wnętrze odpowiadające naszemu temperamentowi i naszym potrzebom.