Browse By

Jak przygotować dziecko do ferii zimowych w Austrii?

Ferie zimowe to naprawdę wspaniały czas dla dziecka, które może odpocząć pomiędzy semestrami w szkole. Przez te dwa tygodnie może zadziać się wszystko, warto zatem coś na ten czas zaplanować. Ferie spędzone za granicą na różnorakich aktywnościach fizycznych będą bardzo dobrym i rozsądnym pomysłem. Dzięki wyjazdowi do Austrii na narty, dziecko nie tylko się wyszaleje, ale również czegoś nauczy. Taki wyjazd może być pewnego rodzaju rodzinną tradycją, kultywowaną przez lata, ale równie dobrze może być nagrodą za dobre wyniki w nauce przez pierwszy semestr nowej klasy. Jak zatem przygotować dziecko do takich ferii zimowych, które miałyby być spędzone w Austrii, na nartach?

Jaki sprzęt potrzebny jest dziecku na nartach?

Pierwszym sprzętem, które powinno dziecko posiadać, to własne narty. Oczywiście, istnieją wypożyczalnie nart i być może na pierwszy raz warto jest z nich skorzystać (nigdy nie wiadomo, czy dziecku spodoba się taka forma aktywności), jednak własne narty to zdecydowanie większy komfort. Takie narty można przymierzyć w sklepie i wybrać taki rozmiar, który pasuje najlepiej.

Profesjonalny sprzęt jest wręcz robiony na miarę! Co prawda nie trzeba inwestować dużych kwot w profesjonalny sprzęt, bo ten, który można znaleźć w sklepach sportowych też będzie odpowiedni.

Oprócz nart, ważne są także specjalistyczne ubrania. Spodnie i kurtki narciarskie to zdecydowanie coś, co powinno posiadać dziecko. Takie ubrania są wodoodporne i termiczne, dzięki czemu nie przepuszczają zimna, co jest niezwykle istotne podczas długotrwałego przebywania w górach w miesiącach zimowych.

Pod kurtką i spodniami narciarskimi, warto jest także posiadać koszulkę termiczną, legginsy narciarskie i bluzę na narty. Tak ubrane dziecko z pewnością będzie czuło się komfortowo spędzając długie godziny na zjeżdżaniu na nartach. Oczywiście można zainwestować zamiast w spodnie, to w kombinezon narciarski, na rynku jest wiele produktów, które można nabyć.

Śnieg w Austrii

Co jeszcze – czyli jakie akcesoria mogą przydać się dziecku na nartach?

Oczywiście nie tylko kurtki i kombinezony są czymś, co dziecko będzie używać na nartach. Ważne jest także to, aby zaopatrzyć je w specjalne skarpety narciarskie, rękawiczki narciarskie, gogle i komin narciarski. Także kask jest niezbędny zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego.

Dodatkowo warto także zaopatrzyć się w ogrzewacze do stóp, czy też specjalną nawilżającą pomadkę do ust. Z pewnością jej obecność nie zaszkodzi, a może pomóc.

O czym jeszcze należy pamiętać, jeżeli przygotowuje się dziecko do ferii zimowych w Austrii?

Oczywiście, aby w pełni przygotować dziecko do ferii zimowych, które spędzać będzie w Austrii, to warto zabukować mu miejsce w szkółce narciarskiej, gdzie nauczy się zjeżdżać na nartach. Jest to niezwykle istotne, aby dziecko nauczyło się poprawnie zjeżdżać na nartach, dzięki temu będzie bezpiecznie mogło się bawić.

Prawda jest taka, że aby nauczyć się dobrze jeździć na nartach potrzeba naprawdę niewiele czasu! Wystarczą trzy dni, a dziecko przestanie się bać zjeżdżania, dzięki czemu zacznie dostrzegać frajdę w tym co robi! A chyba najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze podczas uprawiania sportów. Na szczęście, na miejscu w Austrii można znaleźć dobrej jakości szkółki narciarskie, takie jak Beskid Travel, prowadzone przez osoby, które nie tylko umieją jeździć, ale także umieją uczyć!