Browse By

Jak oszczędzić na robieniu zakupów?

Każda kobieta kocha zakupy. Nic dziwnego – strojenie się, dbanie o wizerunek i chęć podobania się, to domena pań.

Co jednak, jeśli chcemy/ potrzebujemy zakupić nową kreację bez konieczności ustalania limitu kwoty, na jaką robimy zakupy? W takiej sytuacji pozostaje jedno – rozsądne kupowanie. A więc takie w trakcie którego nie nadwyrężymy naszego budżetu, a wręcz przeciwnie, sporo zaoszczędzimy.

Lumpeksy, wyprzedaże, kody rabatowe i akcje wymiany ubrań

markowe ubrania outletOszczędność na zakupach, choć dość trudna jest jednak możliwa. By wdrożyć ją w życie, warto regularnie przechadzać się do tak zwanych lumpeksów. W takich miejscach nierzadko bowiem natrafić można na prawdziwe perełki. Szczególnie, jeśli jako miłośniczki markowych ciuchów polujemy właśnie na okazje związane z oryginalnymi modelami jeansów czy sukienek. Tym bardziej, że na chwilę obecną second-handy w niczym nie przypominają już dawnych sklepów tego rodzaju.

Przestały być klitkami w których używane, często bardzo znoszone rzeczy upychane są jedna na drugiej. Brudne ubrania powrzucane do koszy, brak przymierzalni i odpychająca atmosfera, to już przeszłość. Nowoczesne lumpeksy, to po prostu sklepy w których odświeżone ubrania wiszą na wieszakach i nie widać na nich żadnych śladów po poprzednich właścicielach.

Kolejnym sposobem na mądre zakupy jest oczekiwanie na wyprzedaże. Chodzi o to, by nie ulegać pokusie kupienia czegoś natychmiast, a poczekać na sprzyjający ku temu moment. Zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy klasyczne i uniwersalne, typu jeansy, bluzy dresowe, proste sukienki czy marynarki.
Z początkiem sezonu ceny za pojedyncze ich modele przekraczają nierzadko sto czy nawet dwieście złotych. W momencie, gdy ten się kończy, możemy liczyć na obniżkę sięgającą nawet 50%. Oczywiście nie ma to większego zastosowania przy modowych hitach. Te  na ogół sprzedają się bardzo szybko i raczej nie doczekamy ich kupna z opóźnieniem.

Kody rabatowe, to z kolei możliwość jaką daje nam Internet. W obecnych czasach bardzo wielu ludzi właśnie tam robi bowiem zakupy. Takie rozwiązanie nie wymaga wychodzenia z domu, chodzenia po galerii i ogólnie rzecz biorąc – niepotrzebnej straty czasu. A wspomniane już kody można pobrać na specjalnych portalach lub znaleźć w popularnych czasopismach, na przykład tych poświęconych modzie.

markowe ubrania outletTargi ubrań, ich wymiana między zainteresowanymi tematem osobami, to w zasadzie ostatnie rozwiązanie na wdrożenie strategii oszczędzania. Ta droga wymaga jednak pewnego poświęcenia. Na tego typu wydarzenie na ogół trzeba bowiem kupić specjalny bilet i zorganizować sobie stoisko na którym zaprezentujemy naszą garderobę.

Outlet, jako rozwiązanie tanie i dające najwięcej możliwości

Tanim, ale i dającym o wiele więcej możliwości rozwiązaniem jest jednak outlet. Miejsce do którego trafiają końcówki kolekcji, uszyte w nadmiarze ubrania lub takie, które posiadają nieznaczne, praktycznie niewidoczne wady przyciąga rzesze klientów dla których oprócz niskich cen, liczy się również jakość towaru.

W najnowszym, polskim centrum outletowym – silesiaoutlet.com znaleźć można marki takie, jak Wrangler, Reebok, Gatta czy Vistula w cenach na stałe obniżonych od 30 do nawet 70%. Nic więc dziwnego, że większość osób szukających super okazji, ale i rzeczy na wysokim poziomie, odwiedza właśnie outlety tego typu. Za małe pieniądze można kupić w nich prawdziwe perełki, które nierzadko posłużą właścicielowi długie miesiące, a nawet lata.

Silesia Outlet swoim klientom proponuje zresztą znacznie więcej, niż tylko rzeczy dobrej jakości sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach. Dbając o ich komfort, galeria stworzyła przestronne nowoczesne pomieszczenia, a nawet plac zabaw dla dzieci i pokój dla rodzica z maluchem. Wszystko po to, by prócz owocnych zakupów, odwiedzający mogli spędzić w centrum miły dzień.

Jak widać, metod zaoszczędzenia pieniędzy podczas zakupowych szaleństw jest kilka. Wedle własnych preferencji każdy może zatem skorzystać z rozwiązania, które najbardziej będzie mu odpowiadać. Nie zmienia to jednak faktu, iż ze wszystkich powyższych, najatrakcyjniejszym zawsze wydawać się będzie sprawdzony, dostępny przez cały rok i zaopatrzony w nowe ubrania outlet.