Browse By

Dlaczego stosowanie siatki leśnej jest tak ważne?

Zwierzęta – zarówno te hodowlane, jak i te dzikie są narażone na mnóstwo niebezpieczeństw ze strony dzisiejszego świata. Niemal wszystkie lasy w tym kraju są przecięte jakąś drogą. Drogi są wszędzie i stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich. A trzeba jeszcze dodać, że coraz więcej dróg jest także w budowie i już za niedługo też zostaną oddane do użytku. Niestety, w takiej sytuacji zwierzęta czują się coraz bardziej zagrożone – stresują się i próbują znaleźć sobie lepsze, bezpieczniejsze miejsce do bytowania. Niestety to wiąże się z ich wędrówkami, które mogą prowadzić przez drogi. A to aż prosi się o wypadek.

Na szczęście coraz częściej myśli się o dobru zwierząt i ludzi. W końcu nikt nie chce być winnym śmierci zwierzaka! Istnieją jednak rozwiązania dzięki którym można z łatwością zmniejszyć ilość zwierząt, które wkraczają na drogi szybkiego ruchu. Doskonałym dowodem na to są siatki leśne, które uniemożliwiają zwierzakom na taką przeprawę.

Dlaczego warto stosować siatkę leśną?

Jak już wcześniej zostało napisane, dzięki zastosowaniu siatki leśnej można odgrodzić drogi szybkiego ruchu od terenów niezabudowanych, czy lasów, z których mogą wyskoczyć niepostrzeżenie zwierzęta. Niestety takie wypadki się zdarzają, przez które ginie co roku naprawdę duża liczba zwierząt. Jeżeli chodzi z kolei o ludzi, to są oni w takich wypadkach narażeni na sporo stresu, niepotrzebne uszkodzenia auta czy też nawet na spowodowanie większego wypadku, w którym wypadają z drogi! Przecież żaden myślący człowiek nie chce potrącić zwierzęcia i odebrać mu życia.

Oczywiście siatki przydają się także w innych celach. Nadal chodzi o dobro zwierząt, jednak zabezpieczone tereny to nie autostrady czy inne drogi szybkiego ruchu, ale tereny budowlane, na których coś ma powstać. Niestety na takich terenach znajduje się sporo niebezpiecznego sprzętu, który może stanowić zagrożenie dla zwierząt. Z kolei same zwierzęta mogą stanowić spore zagrożenie dla pracujących na budowie ludzi. Aby uchronić i zwierzęta i ludzi od nieszczęśliwych wypadków, warto jest odgrodzić taki teren budowy właśnie siatką leśną.

Dodatkowo taka siatka leśna przyda się także do odgradzania zwierząt hodowlanych. Dzięki temu nie będą mogły uciec z miejsca, w którym są wypasane. I dzięki temu, żadne dzikie zwierze nie będzie w stanie się dobrać do twojego żywego inwentarza.

Czy warto stosować siatki leśne?

Tak, jak najbardziej warto jest stosować siatki leśne, ponieważ ułatwiają życie zarówno zwierzętom, jak i ludziom. Dzięki nim nowe wypadki z udziałem zwierząt i aut są znacznie rzadsze i mniej niebezpieczne. Ludzie w końcu nie muszą brać pod uwagę tego, że jakieś zwierze, nawet mające całkiem spore rozmiary, wyskoczy im przed maskę samochodu.

Warto zatem ogradzać wszelkie niebezpieczne strefy siatką leśną – autostrady, inne drogi czy też tereny budowy. Taka siatka nie niszczy krajobrazu, ponieważ zanim się blisko niej nie dojdzie, to jej nie widać. Osoby podróżujące autem będą więc w stanie nadal oglądać przepiękne leśne widoki, które do tej pory oglądali. Siatka leśna umożliwi im jednak bezpieczne dotarcie do celu, bez stresu, że na drodze pojawi się jakiś zając, dzik czy zwierzę jeszcze większe, które może już wyrządzić poważne szkody.