Browse By

Jak niskim kosztem odmienić wnętrze?

Coraz popularniejsze stają się usługi dekoratorów wnętrz. Sięgamy po ich profesjonalną pomoc, kiedy zależy nam na tym by nasze wnętrze domowe prezentowało się elegancko i atrakcyjnie. Jak pokazują badania w przyjaznym, estetycznym wnętrzu lepiej się odpoczywa i łatwiej ukoić nerwy. Warto zatem zainwestować w odpowiednią aranżację wnętrza by pomóc sobie w uzyskiwaniu dobrego samopoczucia w domu.

Jak poradzić sobie bez dekoratora wnętrz?

Równie dobrze możemy samodzielnie zająć się dekoracją naszego wnętrza. Wystarczy odrobina dobrych chęci i wyobraźnia by stworzyć eleganckie wnętrze. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na całkowitą zmianę wnętrza, dobrze jest pomyśleć nad zmianami fragmentarycznymi, np. nad wymianą dodatków do mieszkania i ujednoliceniem dzięki nim stylu wnętrza.

window-1235159

Postaw na nowoczesne firany

Dobrym pomysłem na odmianę naszego wnętrza jest zmiana firan, rolet lub karniszy. Zależnie od tego, który z elementów mamy w swoim mieszkaniu czy domu. Prawdopodobnie jeżeli mieszkamy na tzw., odludziu nie potrzebne są nam firany i używamy jedynie rolet by zasłaniać okna nocą. Nawet w takim wypadku można jednak pomyśleć o założeniu firan, nie po to by odgrodzić się od świata zewnętrznego, ale by nadać wnętrzu przytulniejszego, cieplejszego charakteru. Firany niejako „zamykają” przestrzeń, przez co wydaje się ona bardziej domowa.

Tapety

Jeżeli zależy nam na odświeżeniu wnętrza, a nie na jego całkowitej zmianie możemy pomyśleć nad wytapetowaniem części ścian we wnętrzu. Z uwagi na przepiękne wzory i fasony tapet, które produkuje się w ostatnich latach, naprawdę warto pomyśleć nad takim sposobem dekoracji wnętrza. W różnych miastach znajdziemy wiele rozmaitych sklepów, które zaproponują nam produkty wysokiej jakości i dobre gatunkowo. 

pillows-890559_640

Poduszki

Bardzo tanim sposobem na odmianę naszego wyposażenia wnętrza jest kupienie różnorodnych poduszek. Dzięki nim ożywiamy wnętrze i nadajemy mu przytulnego, ciepłego charakteru. Ponadto poduszki mogą mieć wiele zastosowań:

  • ułatwiają wygodne ułożenie się
  • można używać ich do siedzenia na podłodze
  • można się nimi okryć w razie potrzeby20

Kiedy zależy nam na odmianie wnętrza powinniśmy pomyśleć o jednolitym kolorystycznie pomieszczeniu. Wybierajmy 2 maksymalnie 3 kolory główne i starajmy się kompletować dodatki do mieszkania tylko w tych kolorach – dzięki temu w łatwy sposób osiągniemy jednolite, eleganckie wnętrze. Jeżeli nie czujemy się na siłach by zaaranżować wyjątkowe wnętrze, dobrze jest sięgnąć po łatwiejsze sposoby, dzięki nim z łatwością osiągniemy zadowalający nas efekt.

lemon-906141_640

Zapachy

Wyjątkowo niedoceniane są aromaty. Dzięki pięknemu zapachowi możemy w łatwiejszy sposób wejść w stan odprężenie i wyciszenia organizmu. Zależnie od wybranego przez nas zapachu możemy stworzyć nastrój wyciszający, orzeźwiający, romantyczny, uspokajający…. Mieszanki zapachowe możemy samodzielnie tworzyć, np. poprzez zastosowanie mieszanek olejków eterycznych i zastosowanie ich w kominkach zapachowych lub też poprzez użycie świeczek zapachowych, wosków zapachowych albo eleganckiego potpourri.

Zachęcamy do skorzystania z naszych porad i odmienienia swojego wnętrza na piękniejsze, bardziej odprężające i sprawienia by każdy powrót do domu był dla Państwa cudownym momentem odprężenia i wyciszenia organizmu. Zachęcamy do zakupienia nowoczesnych firan lub skorzystania z pomysłu na tapety albo zakupienia eleganckich poduszek. Z pewnością nasze pomysły pomogą Państwu w odmianie nudnego wnętrza.