Browse By

Jak korzystać z zielonego korektora do makijażu?

Korektor to w makijażu jeden z najważniejszych, choć przez wiele osób często ignorowanych kosmetyków, dzięki któremu osiągnięcie perfekcyjnego wykończenia cery staje się znacznie łatwiejsze. To właśnie prawidłowo dobrany korektor pozwala zatuszować niedoskonałości skóry, jednocześnie eliminując konieczność nakładania grubych warstw podkładu tworzących efekt maski. Dostępne na kosmetycznym rynku korektory to jednak nie tylko płynne kosmetyki w kolorze cielistym – zarówno wybór kolorów, jak i konsystencji jest tu bardzo szeroki, a każdy z korektorów sprawdza się w zupełnie innych zadaniach. Jednym z ciekawszych przykładów jest bez wątpienia korektor zielony. Jak i kiedy warto go stosować?

Zielony korektor – co musisz o nim wiedzieć?

Korektor to nic innego jak skoncentrowany podkład o znacznie wyższej pigmentacji, stosowany do masowania różnego rodzaju niedoskonałości. Ze względu na swoją pigmentację nie powinien być używany na całej twarzy, a jedynie tam gdzie to konieczne, uzupełniając makijaż twarzy i sprawiając że ten nie przypomina gęstej, odznaczającej się maski. Stosowanie korektorów kolorowych różni się jednak nieco od korektorów cielistych, bo zadaniem tych pierwszych nie będzie dodawanie pigmentu podkładowi, a całkowite krycie różnego rodzaju niedoskonałości. Od trądziku i zaczerwienień przez cienie pod oczami, pajączki, czy małe blizny, kolorowe korektory mogą poradzić sobie z różnymi problemami cery. Stojąca za nimi nauka jest przy tym dość zrozumiała – kolory korektora zakrywają najlepiej przebarwienia w kolorze znajdującym się dokładnie naprzeciwko nich na kole barw. W ten sposób właśnie korektor zielony będzie idealnym przeciwieństwem dla zaczerwienień, rozszerzonych naczynek czy rumieńców.

Jak dobrać i stosować zielony korektor?

Wybór odpowiedniego zielonego korektora nie powinien stanowić dziś większego problemu, bo choć w dalszym ciągu uważa się go za domenę profesjonalnych wizażystek, coraz więcej marek dostępnych w drogeriach i internetowych sklepach kosmetycznych stawia na wprowadzanie kolorowych korektorów także na rynek amatorski. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych korektorów cielistych będą tu pojawiały się jednak różnice w konsystencji, nad którą warto zastanowić się wybierając korektor dopasowany do własnych potrzeb. Przykładem mogą być tu korektor L.A. GIRL – HD PRO CONCEAL – GREEN CORRECTOR, który dzięki swojej kremowej konsystencji rozprowadza się na twarzy niezwykle łatwo i nadaje się do krycia większych obszarów skóry oraz nieco gęstszy, ale też lepiej kryjący punktowo korektor dostępny w kolorowej palecie OFRA – MAGIC ROULETTE CONCEALER.

Jak stosować zielony korektor? Jego kolor sprawia oczywiście, że ten będzie przebijał się nawet przez nałożony na wierzch podkład, dlatego też pierwszą zasadą stosowania zielonego korektora jest używanie naprawdę niewielkich ilości kosmetyku. W przypadku wyprysków korektor nakładaj punktowo, rozcierając go tak by jak najnaturalniej przechodził w koloryt skóry. Kolorowy korektor zamaskuj kryjącym podkładem, uważając by nie wcierać go zbyt mocno i nie zniszczyć pędzlem warstwy zbudowanej przez korektor. Jeśli podkład nie będzie w stanie zakryć zielonego korektora, zastosuj na wierzch niewielką ilość korektora cielistego, pamiętając by jego odcień był już idealnie dopasowany do odcienia podkładu – na tym etapie zbudowana baza powinna zlewać się już idealnie z kolorytem cery i tuszować to, co nie powinno być na niej widoczne.

Zielony korektor może wydawać się początkowo kosmetykiem trudnym w obyciu, jednak z odrobiną wprawy można stosunkowo łatwo opanować jego stosowanie i cieszyć się doskonałym kryciem przebarwień i wyprysków psujących efekt idealnie gładkiej cery.