Browse By

Dlaczego warto korzystać z sojowych świec zapachowych?

Pięknie pachnące, aromatyczne świece to jeden z najłatwiejszych sposobów na zbudowanie niepowtarzalnego nastroju wnętrza. W sprzedaży dostępnych jest ich dziś naprawdę wiele, a same drogerie i fabryki świec oferują nam nie tylko różnorodne zapachy ale i formuły, dzięki czemu każdy ma szansę dopasować świecę do własnych potrzeb. W sklepach nie trudno znaleźć więc tradycyjne świece parafinowe i woskowe, choć coraz częściej obok nich pojawiają się też naturalne świece sojowe. Te ostatnie cieszą się dobrą sławą, bo jako jedyne spośród wszystkich wymienionych rodzajów są świecami nietoksycznymi i w pełni biodegradowalnymi. Zapachowe świece sojowe to nie tylko cudowna metoda aromaterapii, ale przede wszystkim opcja bezpieczna dla ludzkiego zdrowia oraz środowiska. Czym różnią się tak naprawdę od tradycyjnych świec i dlaczego warto postawić właśnie na wosk sojowy?

Naturalne świece sojowe i ich najważniejsze zalety

Wzbogacanie wnętrza zapachem świecy odpowiednim dla danego pomieszczenia jest dość łatwym i nieinwazyjnym sposobem na stworzenie w nim unikalnej aury i zbudowanie klimatu, jaki chcemy tam odczuwać. Wybierając odpowiedni zapach kierujemy się tym, jak będziemy się czuć w danym pomieszczeniu – do sypialni czy biura wybieramy zapachy świeże i lekkie, do salonu nieco cięższe i aromatyczne, a do kuchni zapachy świeżych ziół czy warzyw. Nie sam zapach decyduje jednak o tym, którą świecę wybrać – znacznie ważniejsze jest to, z czego została ona wykonana i w jaki sposób spalanie wosku wpływa na nasze zdrowie. Naturalne świece sojowe są pod tym kątem najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zapachowe świece sojowe produkuje się z naturalnych, nietoksycznych i bezpiecznych dla środowiska substancji, wśród których najważniejszą jest oczywiście naturalny wosk sojowy. Wykonane z niego świece są produktami w pełni ekologicznymi, produkowanymi z przywiązaniem do najwyższych zasad etyki i przede wszystkim wegańskimi – w przypadku wosku sojowego nie ma potrzeby testowania świecy na zwierzętach. Bardzo ważną zaletą naturalnych świec sojowych jest też to, że dzięki naturalnemu składowi zostały one pozbawione substancji alergizujących – świece te z powodzeniem nadają się do domów, w których przebywają alergicy oraz domów ze zwierzętami, przy których trzeba przecież uważać na konkretne zapachy i składniki stosowanych świec.

Ostatnią, choć nie mniej ważną cechą charakterystyczną naturalnych świec sojowych jest ich wydłużony czas palenia, który znacząco przewyższa inne warianty świec dostępnych obecnie w sprzedaży. Co więcej, podczas samego spalania świece sojowe wydzielają znacznie mniej dwutlenku węgla, a więc nie zatruwają domowego powietrza. Ważny jest tu też fakt, że wosk ze świecy sojowej nie uszkadza trwale powierzchni mebli czy materiałów – nawet jeśli skapnie na szafkę, z łatwością zetrzemy go wodą z mydłem. Trudno oczekiwać tego po bardziej tradycyjnych świecach parafinowych.

Zapachowe świece sojowe – aromatyczne wnętrza w wersji eko

Wosk sojowy to doskonały nośnik dla różnego rodzaju olejków eterycznych, nie zmieniający ich zapachu charakterystycznym aromatem wosku czy parafiny. Z tego też powodu to właśnie zapachowe świece woskowe najlepiej oddają aromat, jaki chcemy zbudować w danym pomieszczeniu. To naturalna alternatywa dla sztucznych odświeżaczy powietrza i doskonały sposób na utrzymanie przyjemnego zapachu wnętrza na dłużej. Należy pamiętać, że tradycyjne świece poza zapachem emitują spore ilości dwutlenku węgla którego wdychanie nie jest bezpieczne dla zdrowia człowieka, dlatego też zwykle nie należy palić ich bardzo długo. Naturalne świece sojowe wygrywają z nimi pod każdym względem.