Browse By

Jak korzystać z wypożyczalni samochodów?

Nie od dziś wiadomo, że samochody można wypożyczać. W Polsce biznes wynajmu aut znacząco rozwinął się w ciągu ostatnich 10 lat, głównie za sprawą zwiększenia popytu na tego rodzaju usługę. Skąd wziął się popyt? W dużej mierze spowodowane jest to rozwojem przedsiębiorstw, przede wszystkim zagranicznych, które w naszym kraju posiadają swoje filie. Samochody wypożyczane są przez przedstawicieli tych firm, którzy przylatują do nas i samodzielnie chcą sprawnie poruszać się między miastami. Dla wielu przyjezdnych inwestorów jest to najbardziej komfortowa i jedyna warta uwagi opcja przemieszczania się między lotniskiem, biurem, agencją, hotelem czy restauracją.

Jak jest koszt wynajmu samochodów?

Wcześniej wspomnieliśmy o przedsiębiorcach oraz inwestorach. Dla tych osób koszt wypożyczenia nawet najlepszych i doskonale wyposażonych samochodów jest względnie niski. W większości wypożyczalnia maksymalny koszt za sedana wynosi od 200 do 250 złotych, suma ta nie wydaje się zbyt wygórowana. Oczywiście mowa tutaj o samochodach z średniej półki, lepsze samochody takie jak Passat CC, BMW 5, BMW 7, Jaguary czy Lexusy mogą kosztować nawet 3 razy tyle. Jednakże komfort, który uzyskuje z tego rodzaju usługi jest wyjątkowy, a samochodów dla zachodniego inwestora musi być również wizytówką.

Najniższy koszt wypożyczenia samochodu sportowego to około 220zł – za taką kwotę (za każdy dzień wynajmu) w wypożyczalni samochodów z Wrocławia – MAD Cars – otrzymamy dostęp do takich samochodów jak Honda Civic Type R czy Golf R – te samochody sprawdzą się idealnie w mieście, gdyż mimo, że są autami sportowymi, niewiele palą, wszędzie się zmieszczą, a przy tym będą komfortowym środkiem podróży dla jednej bądź dwóch osób. Nie będą jednak odpowiednie dla dłuższych wycieczek. W tym celu polecane są auta ze średniej półki – w kwocie do 250 złotych, takie jak Audi A6. Koszt wypożyczenia samochodu zmniejsza się jednakże, kiedy wynajem trwa określoną ilość dni. Najmniej (w przeliczeniu na jeden dzień) zapłacą ci, którzy postanowią wynajmować samochód długoterminowo, czyli więcej niż 14 lub 30 dni.

miasto

Jakie samochody możemy wypożyczyć?

Wspomnijmy o autach, które pojawiły się wcześniej. Są to zatem sedany, hatchbacki oraz luksusowe limuzyny. Do tego dochodzą mini vany, suvy, kombi a także samochody dostawcze, lawety czy nawet ciężarówki. W zależności od profilu wypożyczalni klienci mają wiele możliwości wynajmu, koszt zawsze uzależniony jest od wielu zmiennych.

O co musimy zadbać podczas podpisania dokumentów w wypożyczalni?

Z pewnością zwróćmy uwagę na potencjalne limity przejechanych kilometrów. Czasami niektóre z firm pozwalają na przebycie tylko określonego dystansu, ale to z kolei obniża cenę. Taryfa nielimitowana to większa stawka. Powinniśmy sprawdzić też stan techniczny- jak prezentuje się karoseria, błotnika, światła czy koła. To, czego nie dopatrzymy jako uszkodzenie, może zostać przypisane nam podczas zwrotu, a wiązać będzie się to niestety z dodatkowymi opłatami.