Browse By

Jakie mogą być zastosowania kontenerów?

Na pewno nie raz widzieliście blaszane obiekty, w których znajdowały się biura, pomieszczenia stróża, toalety itd. Kto by pomyślał, żeby umieszczać niektóre zakłady pracy oraz inne użyteczne rzeczy. Jak toalety. Ale to rozwiązanie posiada wiele zalet. Kontenery – bo o nich mowa to rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne z wielu powodów. Wykonane z solidnej jakości materiałów, blachy ocynkowane, mające podłogi wyłożone specjalną wykładziną lub solidną płytą, dachy o różnym spadzie również z solidnych materiałów oraz niezbędne wyposażenie są wytrzymałymi konstrukcjami mogącymi pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak również uszkodzeń powstałych w wyniku rzucenia czegoś w nie, ocierania się gałęzi drzew itp. A ponieważ kontener to konstrukcja zwarta, wszystko znajduje się w jednym, możliwe jest stosunkowo łatwe jego transportowanie. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o masie takiego kontenera. Ważą one po kilka ton, ale nie zawsze, a i tak są lżejsze od betonowych konstrukcji, nie wspominając o cenie.

Nowoczesne kontenery i stróżówki

Co tu dużo mówić – często bardziej opłaca się zakupić kontener niż budować jakieś pomieszczenie od zera. Z wykorzystaniem betonu i innych popularnych środków wykorzystywanych w budownictwie. Kontenerem jest popularna budka parkingowa, zwana również budką stróża albo jeszcze inaczej. Praktyczne rozwiązanie. Zakupujemy taką budkę – ona posiada niezbędne wyposażenie, każemy dostarczyć ją w odpowiednie miejsce, płacimy trochę za koszt transportu – a dokładniej od kilometra i umieszczamy go gdzie trzeba. Niekiedy na jeden samochód ciężarowy można załadować nawet dziesięć kontenerów. Budka parkingowa posiada instalację elektryczną, grzewczą, niekiedy kratkę wentylacyjną oraz inne niezbędne wyposażenie. Wyposażenie, które może pomieścić się na takiej powierzchni, i które jest niezbędne podczas wykonywania pracy. Ale jaka jest właściwie powierzchnia kontenera? Jego długość może sięgać od około trzydziestu do dziewięćdziesięciu metrów. Głębokość to zwykłe około dwudziestu paru metrów. Ale zależy to wszystko od tego do czego kontener ma służyć – czy ma to być całe pomieszczenie magazynowe, czy też pojedyncza toaleta. W kontenerach mogą się mieścić toalety, zarówno pojedyncze, jak również całe węzły sanitarne.

kontener3Zależnie od tego gdzie je chcemy umieścić i dla kogo. Jeżeli dla większe liczby ludzi to wiadomo, że będzie nam potrzebny większy kontener. Ale jeżeli pojedyncza toaleta to nie trzeba kupować dużego. Jak więc widać na powyższych przykładach kontener to praktyczne rozwiązanie. Mało estetyczne, ale praktyczne. Relatywnie tanie. Warto tutaj wspomnieć o kontenerach biurowych i mieszkalnych. Te mieszkalne nie są zbyt estetyczne i przebywają w nich głównie osoby o bardzo niskich zarobkach. Ponieważ kontenery te mają większe rozmiary, mogą one być montowane i demontowane. A to dodatkowo ułatwia ich transportowanie. Przewozi się je na miejsce, montuje i mogą one już pełnić swoją funkcję. I nie zapomnijmy o jeszcze jednej ich funkcji – izolacji akustycznej i termicznej. W końcu osoby, które w nich pracują muszą mieć ku temu stworzone warunki. Witryna kontener-wroclaw.pl oferuje pełny przekrój tego typu stróżówek.