Browse By

Kiedy warto inwestować w opcje binarne i jak to zrobić?

Inwestowanie jest coraz popularniejsze w naszym kraju. Dlaczego? Każdy może to robić i każdy liczy na zysk, spory zysk. Czy każdy wygrywa? Niestety nie. Właściwie wygrywają nieliczni, aby zarobić należy mieć nie tylko szczęście ale także wiedzę na temat ekonomii, finansów oraz gospodarki Polski oraz innych państw – często będących dla nas krajem zupełnie egzotycznym.

Młodzi inwestorzy często tracą na giełdzie, na Forexie lub na opcjach binarnych mnóstwo pieniędzy. Najtrudniej zarobić jest na GPW, gdyż tam handluje się tylko akcjami a ich kupno niekoniecznie może przynieść nabywcy jakikolwiek zysk. Aby zarobić trzeba podjąć jedno z następujących działań:

a) kupić akcji firmy, który ma w sobie olbrzymi potencjał, a której akcje będą miały duży popyt. Tanio kupujemy, drogo sprzedajemy. Ta metoda jest najprostsza, jednak firma, która szybko stanie się gigantem trafia się rzadko. Warto jednak zauważyć, że akcje wyjątkowych spółek mogą być droższe nawet o 400-500% od wartości początkowej już po roku. Inwestując w nie milion złotych, może zatem zarobić nawet 4!

b) kupujemy akcje porządnej firmy i czekamy na jej zagrywki, jeśli nasi brokerzy podpowiadają nam, że w przyszłości może dojść do wielkich inwestycji tej firmy czekamy na odpowiedni moment i kiedy akcje zwyżkują znajdujemy osoby chętne do odkupienia. Sprzedajemy akcje i zarabiamy.

c) badamy rynek i sprawdzamy co może stać się wartościowe w przyszłości. Dla przykładu: zbliża się era urządzeń w segmentu wearables. Sprawdzamy, które firmy dostarczają podzespołów do tych urządzeń, lub które z nich mogą w przyszłości chcieć zainwestować w taki sprzęt. Kupujemy akcje i po latach sprzedajemy je z zyskiem.

Inwestowanie? Tak – opcje binarne nie są wielkim ryzykiem, a my możemy się naprawdę sporo nauczyć.

Granie na giełdzie jest trudne i wymaga dużych nakładów czasu, jeśli chcemy zarobić. Lepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy zarobić w krótszym czasie są opcje binarne. Pozwalają one graczom (już niekoniecznie inwestorom) na zakładanie się, który współczynnik będzie zwyżkował, a który zniżkował. Jeśli postawimy pewną kwotę na to, że wartość danej spółki wzrośnie – tak się wydarzy – następnego dnia wygramy. Jeśli obstawimy, że wartość ta spadnie – i również tak się stanie – także wygrywamy. Generalnie opcje binarne dają nam dwie alternatywy, na które musimy się zdecydować. Bardziej przypomina to bukmacherkę dlatego wybierane jest przez coraz większą ilość młodych osób. Co więcej opcje pozwalają na zakładanie się także o innymi rodzajami papierów wartościowych, którymi mogą być np. surowce – złoto, miedź, ropa, gaz.