Browse By

Jak działa pożyczka przez sms?

Czy pożyczka przez sms jest w ogóle możliwa? Okazuje się, że telefon komórkowy z dostępem do sieci umożliwia nam wzięcie szybkiej pożyczki. Jeszcze do niedawna było to niewyobrażalne, obecnie jednak coraz więcej osób korzysta z tej metody zaciągania zobowiązań finansowych. Jak działa pożyczka online? Jakie warunki trzeba spełniać, by móc z niej skorzystać?

Pożyczka online: wystarczy telefon komórkowy

Przeciętny smartfon z dostępem do Internetu – to właściwie wszystko, czego potrzebujemy, by złożyć wniosek o przyznanie nam pożyczki. Możemy być w dowolnym miejscu na świecie, znaczenia nie ma również godzina (najwyżej wniosek zostanie rozpatrzony dopiero następnego dnia). Pożyczki online to jeden z silnych trendów w branży finansowej; ludzie chcą decydować o stanie swojego konta bez względu na to, gdzie się obecnie znajdują. Nie chcą też być uzależnieni od bankomatów czy – tym bardziej – placówek bankowych. Usługi finansowe online sprawdzają się w tym przypadku idealnie; coraz więcej osób płaci za pośrednictwem telefonu czy wykonuje przelewy internetowe. Jak się okazuje, możliwe jest również złożenie wniosku o pożyczkę.

Jak to działa?

Pożyczanie pieniędzy przez Internet jest mniej skomplikowane, niż mogłoby się to wydawać. Potrzebny będzie telefon komórkowy z dostępem do sieci (lub inny sprzęt, np. komputer) i chwila wolnego czasu. Osoba, która chce złożyć wniosek o pożyczkę, musi zazwyczaj określić preferowaną kwotę, niektóre firmy umożliwiają również dostosowanie czasu spłaty do indywidualnych potrzeb. Następnie wypełnia specjalny formularz (oczywiście elektroniczny) i…już. Wysłanie gotowego formularza to kwestia jednego kliknięcia, podobnie jak przy wysyłaniu smsa.

Zalety pożyczki przez Internet

Zaciąganie zobowiązań finansowych za pośrednictwem sieci ma sporo plusów. Pierwszy z nich to możliwość wysłania wniosku bez konieczności wychodzenia z domu. Formularz można zresztą wypełnić w dowolnym miejscu; jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób pracujących w godzinach pracy instytucji finansowych.

Kolejny plus to oszczędność czasu – formalności zajmują zaledwie kilka (maksymalnie kilkanaście) minut, podczas gdy wizyta w placówce wymaga zarezerwowania przynajmniej kilku wolnych godzin. Ostatnia istotna zaleta nie jest wprawdzie bezpośrednio związana z pożyczaniem przez sieć, ale wiąże się z zaciąganiem zobowiązań finansowych jako takich. Chodzi o budowę historii kredytowej –każda osoba, która kilkukrotnie pożyczała pieniądze (i spłacała należność w terminie) ma większe szanse na otrzymanie większego kredytu (np. kredytu hipotecznego) niż osoba unikająca pożyczek. W rezultacie coraz częściej dochodzi do tego, że ludzie, którzy wcale nie potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki, zaciągają zobowiązania finansowe – wynika to właśnie z chęci zbudowania dobrej historii kredytowej.

Pożyczka online w wonga.pl

Aby przekonać się, jak dokładnie wygląda pożyczanie przez Internet, warto prześledzić cały proces na konkretnym przykładzie. Może do tego posłużyć wonga.pl; instytucja oferuje Klientom dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną. W ramach pierwszej z nich można uzyskać do 1500 zł (na 60 dni), natomiast osoba, która zdecyduje się na pożyczkę ratalną, może ubiegać się o zobowiązanie o maksymalnej wysokości 10 000 zł (przy czym maksymalny okres spłaty wynosi 24 miesiące). Łatwo zauważyć, że z usług wonga.pl mogą skorzystać zatem zarówno osoby, które potrzebują drobnych kwot (najniższa możliwa kwota do pożyczenia to 50 zł) jak i tych znacznie większych.

Klient za pomocą suwaków na stronie głównej serwisu (www.wonga.pl) wybiera preferowaną kwotę i czas spłaty oczywiście w ramach oferty). Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza z danymi osobowymi – firma sprawdza podstawowe informacje dotyczące historii kredytowej Klienta (przede wszystkim informacje zawarte w BIK, ale także w biurach informacji gospodarczej). Po wypełnieniu wniosku Klient musi jeszcze dokonać szybkiej weryfikacji swojej tożsamości; robi to za pomocą symbolicznego przelewu (kwota transakcji to 10 groszy) ze swojego konta bankowego na konto wonga.pl.

W sytuacji, gdy Klient wykona wymienione wyżej czynności, firma analizuje złożony przez niego wniosek. Często decyzja zapada już po kilku minutach. Jeśli instytucja zdecyduje się na przyznanie pożyczki, wykonuje szybki przelew środków na konto Klienta.


Artykuł sponsorowany | materiał zewnętrzny