Browse By

Jak zorganizować firmowy rodzinny piknik?

Piknik rodzinny to świetna forma pełnego radości wydarzenia łączącego zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pikniki rodzinne dla firm to doskonała okazja, by współpracownicy poznali się od strony prywatnej i zintegrowali się w zupełnie rozluźnionej i nie związanej z pracą atmosferze. Pikniki rodzinne to też dobra okazja na umożliwienie pracownikom spędzania czasu ze swoimi rodzinami i pokazanie tym samym, że ich życie osobiste jest cenione na równi z ich wkładem w wykonywaną pracę. To oczywiste, że nie samą pracą człowiek żyje i od czasu do czasu potrzebuje wolnego. Piknik rodzinny może okazać się więc strzałem w dziesiątkę i najlepszą nagrodą, jaką pracownicy mogli sobie wymarzyć. Jak jednak zorganizować dobry, atrakcyjny piknik rodzinny?

Jak zorganizować piknik rodzinny?

Czas spędzony z rodziną to jedne z najcenniejszych chwil w życiu człowieka. Dzisiejsza rzeczywistość pogoni za karierą i pieniędzmi sprawiła, że czasu dla rodziny mamy coraz mniej. Wspólne wypady ograniczają się już tylko do imprez świątecznych i okazjonalnych wakacji, a weekendy coraz częściej przypominają czas nadrabiania zaległości w obowiązkach domowych i przygotowywania się do kolejnych spotkań biznesowych. Rodzinne pikniki zorganizowane przez firmę to inicjatywa, która pomaga zwalczać to karierocentryczne podejście do życia.

organizacja wydarzeń Wrocław

Przykład realizacji strefy zabaw dla dzieci na imprezie firmowej zorganizowanej przez firmę 2t – więcej na 2t.com.pl/organizacja-imprez/

Organizacja wydarzeń tego rodzaju to nie lada zagwozdka. Poza terminem odpowiednim dla jak największej ilości pracowników i ich rodzin, konieczne jest przemyślenie miejsca organizacji takiego pikniku i wszelkich atrakcji, które będą tam dostępne. Pod uwagę trzeba więc wziąć profile rodzin pracowników, zadając sobie między innymi pytania o to jakimi są oni ludźmi, jakie rozrywki do nich przemawiają, oraz w jakim wieku są ich pociechy. Dzięki tego typu informacjom możliwe będzie kreatywne dobranie zabaw i eventów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie organizacji takiego wydarzenia wyspecjalizowanej firmie, dla której temat pikników rodzinnych to chleb powszedni. Konkursy, warsztaty, koncerty, tańce – wybierz z oferty to, co zainteresuje twoich pracowników i spraw im wspaniałą nagrodę za dobrą pracę.

Korzyści z organizacji wydarzeń dla firm

Firma, która pokaże swoim pracownikom przyjazne podejście do życia rodzinnego i stworzy prawdziwie rodzinną atmosferę ma szansę na zbudowanie wspaniałego wizerunku marki. Nikt nie docenia szefa, który w zupełności odrzuca możliwość życia poza pracą i wymaga od swoich podwładnych tego samego. Każdy potrzebuje spędzić ze swoją rodziną choć trochę czasu – dlaczego więc nie zrobić tego w formie pikniku rodzinnego, który zapewni rozrywkę zarówno dorosłym, jak i ich dzieciom, a przy okazji pozwoli na lepszą integrację z współpracownikami? Pikniki rodzinne to z pewnością ciekawa forma wyrażenia wdzięczności za wkład pracowników w zadania firmy i pokazania, że szefostwo też potrafi się bawić.