Browse By

Jak dobrać bluzkę do okazji

Wybór ubrań, które założymy bardzo często zależy od danej okazji. Dlatego przed wyjściem zastanawiamy się, co będzie najodpowiedniejsze i w czym będzie nam wygodnie. W jaki sposób jednak podejmować takie decyzje? W tym artykule piszemy o tym, w jaki sposób wybierać w szczególności bluzki, jak dobierać je do okazji. Oto kilka cennych porad, które usprawniają dobieranie części garderoby.

Ulubiony styl

Wybieranie ubrań pod względem okazji może być czasami trudne, jeśli nie jesteśmy pewni, co w danym miejscu jest normą, a nie chcemy okazać braku szacunku. Dlatego pierwszą zasadą, o której warto pamiętać, jest to, aby nie wybierać ubrań, które pod żadnym pozorem nam się nie podobają i do nas nie pasują. Dlaczego? Ponieważ jeśli dana osoba nie czuje się w czymś pewnie, będzie to widać i ubranie będzie na niej wyglądało sztucznie. Bluzka jest elementem całego stroju, który w największym stopniu wpływa na wygląd całości. Zazwyczaj dobieramy do niej spodnie lub spódnicę w stonowanym kolorze i klasycznym kroju, dzięki czemu bluzka jest eksponowana. Dlatego ważne jest, aby wybór bluzki był trafiony. Warto również pomyśleć o tym, aby do bluzki dopasować ciekawy dodatek, takim może być np. chusta pareo.

Chusta

Chusta Pareo, dostępna w sklepie https://apaszki-szaliki.pl/pl/p/Pareo-sukienka-plazowa-z-jedwabiem%2C-chusta-PLAZA-/792

Wybierając się na spotkanie z przyjaciółką, do kina, na zakupy czy na spacer, warto postawić na swoje ulubione bluzki, których wzory uwielbiasz, kolory dodają Ci pewności siebie i w których jest Ci wygodnie. Nieważne, jaki mają kolor, krój, długość czy styl. Podczas takich wyjść najważniejsza jest swoboda i dobre samopoczucie.

Specjalne okazje

Kiedy z kolei nadchodzi uroczysta okazja, wymaga ona wybrania eleganckiej bluzki, która będzie podkreślała powagę danego dnia. W dalszym ciągu warto wybrać coś, co Ci się podoba i w czym czujesz się dobrze, lecz postawić tutaj na tradycyjne kroje i eleganckie elementy. Wówczas świetnie sprawdzają się bluzki ozdobione choćby drobnymi, eleganckimi detalami, takimi jak kokardki, koronka, połyskujące diamenciki. Również kolor ma tutaj znaczenie. Na pewno sprawdzą się klasyczne barwy, czyli czerń lub biel, a także elegancki kolor bordowy czy fiolet lub kremowy. Są one nie tylko eleganckie, ale również pasują do bardzo wielu spódnic i spodni.

Oczywiście należy również wziąć pod uwagę miejsce, do którego się wybieramy. Na firmowe spotkanie integracyjne warto założyć bluzkę bardziej stonowaną, a na urodziny mamy z całą pewnością będą pasowały bluzki w kwiaty czy ozdobione innymi wyrazistymi elementami. W przypadku spotkania żałobnego najlepszym rozwiązaniem jest wybranie czarnej lub ciemnej (w zależności od pokrewieństwa) bluzki, która w żaden sposób nie przyciąga uwagi do osoby, która ją nosi. Taka bluzka ma za zadanie jedynie podkreślać powagę takiej sytuacji.

Ubiór biurowy

Czasami zaczynając pracę w nowym miejscu, nie do końca jest się pewnym, jakie standardy obowiązują tam pod względem ubioru. Można się rozejrzeć podczas rozmowy o pracę, lecz nie zawsze ma się do czynienia z większą ilością pracowników. Dlatego na początku warto postawić na klasykę, ponieważ dzięki niej na pewno nie będziesz wyglądać nieodpowiednio. W niektórych firmach pracownicy noszą klasyczne połączenie białej koszuli z ciemnymi spodniami, ale w innych ubiór jest swobodniejszy, i kolorowy sweter do ciemnych dżinsów jest normą. Podczas pierwszego dnia w pracy warto zatem ubrać, na przykład, białą bluzkę i czarne dżinsy, a jeśli okaże się, że w firmie panuje luźniejszy styl, możesz po przyjściu narzucić na bluzkę kolorowy kardigan. Dzięki tym prostym wskazówkom zawsze ma się w zanadrzu ciekawe rozwiązanie.