Browse By

Gdzie w Szczecinie na kurs samoobrony – najlepsze kursy samoobrony

Znaczenie samoobrony wciąż rośnie. Z uwagi na to z dnia na dzień wzbogaceniu ulega oferta Szczecińskich klubów, z której skorzystać mogą już praktycznie wszyscy, bez względu na wiek, płeć lub kondycję fizyczną. Poniżej ranking najlepszych miejsc w Szczecinie, w których poznasz najważniejsze techniki obrony przed napaścią.

Top 5 kursów samoobrony w Szczecinie

Wing Tsun Prawobrzeże

https://wingtsun-prawobrzeze.pl/

Są to zajęcia idealne dla niecierpliwych, dlatego że efekty regularnych ćwiczeń można dostrzec w stosunkowo szybkim tempie, a kursanci cenią sobie formę walki w dużej mierze za jej prostotę i łatwość przyswajania. W sztuce walki Wing Tsun ważna jest intuicja, zatem wszyscy adepci uczą się subtelnej sztuki wyczuwania intencji napastnika.

Wspomaga to zautomatyzowanie wykonywanych ciosów, co podnosi ich skuteczność, zwłaszcza że w sytuacji prawdziwego zagrożenia nie ma czasu na analizę i wahania, a liczy się szybkość i zachowanie zimnej krwi. Nabywane umiejętności łączą się w jedną, spójną całość, a przy tym pomagają w odkryciu swojego ciała, jego typowych reakcji w określonych sytuacjach, co pozwoli lepiej nad nimi panować, oraz rozwinąć prawidłową koordynację ruchową. Dużą zaletą sztuk walki jest to, ze wszyscy mają równe szanse, niezależnie od swojej postury.

Szczeciński Klub Sportowy Taekwon-do

Jest to nie tylko sztuka walki, mająca na celu wytrenowanie określonych technik obronnych, lecz także pomaga w zwiększeniu kontroli ciała poprzez umysł. Taekwondo jest narzędziem idealnym do wypracowania w sobie samodyscypliny, często niezbędnej do osiągania ważnych celów w życiu, można zatem powiedzieć, że przyniesie ono szereg innych korzyści, nie tylko tych związanych bezpośrednio z walką.

Filarami taekwondo są zasady moralne, podstawowe techniki walki oraz 24 ściśle określone układy formalne. Duży nacisk jest kładziony na równowagę w nauce ciosów zadawanych rękami i nogami zarówno w celu obrony, jak i ataku.

SAJN Szczecin

Warto zwrócić uwagę na ofertę kursów dedykowanych specjalnie dla pań. Podczas kursów mają one szansę na nabycie cennych umiejętności, które pozwolą im ocalić swoje zdrowie, lub nawet życie. W programie znajdują się m.in. techniki kopnięć i uderzeń kontratakujących, sposoby uwolnienia się z różnego rodzaju uchwytów i przytrzymań, obrona w pozycji leżącej i przy próbie gwałtu, a także sposoby obrony przed większą ilością napastników i atakami z użyciem ostrych narzędzi.

Centrum Szkoleń Branży Ochrony i Zabezpieczeń Technicznych Target-Training

Bardzo bogatą ofertę przedstawia Centrum Szkoleniowe Target-Training.  Dostępne są kursy samoobrony dla pań oraz szeroki zakres metod obrony w pakiecie kursów dla każdego. Dużą popularnością cieszy się trzypoziomowy kurs, w którym każdy etap zakończony jest certyfikatem, a podzielenie go na poziomy pozwala dobrać skalę trudności do posiadanych już umiejętności. Kursy obejmują naukę rzutów, padów, metody uwalniania się z uchwytów, obezwładnianie napastnika, a nawet sposobów na jego bezpieczne doprowadzenie na najbliższy posterunek policji.

UKS Aikido Taiso

Jest to defensywna sztuka walki, ucząca przede wszystkim skutecznych technik obrony, bez metod ataku. Aikido bazuje na anatomii ciała i opanowaniu zadawania ciosów w wybrane miejsca w taki sposób, by zadać ból, lecz bez spowodowania większego uszczerbku na zdrowiu. Co więcej, aikido pozwala na opanowanie metod wspomagających wyciszenie organizmu i kontrolowanie jego reakcji. Aikido jest wyjątkowo polecane jako bezpieczna sztuka walki.

Samoobrona to niezwykle cenna umiejętność, która warto sobie wypracowywać już od najmłodszych lat. Kształtuje ona nie tylko sposoby obrony wykonywane z czasem w sposób automatyczny, lecz także rozwija niezwykle cenne cechy charakteru, takie jak opakowanie, wytrwałość i samodyscyplina.