Browse By

Gdzie szukać inspiracji na tatuaż?

Tatuaże to zdecydowanie forma podbijająca serca coraz większego grona zarówno młodszych, jak i starszych ludzi. Z zacierającymi się coraz bardziej stereotypami i zanikającym tabu, jakim do niedawna były jeszcze tatuaże, nic dziwnego że coraz chętniej decydujemy się na ozdobienie własnego ciała czymś permanentnym. Tatuaż potrafi wyrazić naprawdę wiele, ale potrafi też zwyczajnie szpecić, czego przykładem są strony internetowe a nawet programy telewizyjne dedykowane tatuażowym wpadkom. Jeśli nie chcesz być jedną z osób żałujących swojego tatuażu, warto mocno przemyśleć jego projekt zanim udasz się do studia na konsultację. Gdzie jednak szukać inspiracji? Na to też mamy kilka sprawdzonych sposobów!

Portfolio artysty na stronie studia/Instagramie/Facebooku

Zdecydowanie najlepszym sposobem na poszukiwanie inspiracji tatuażowych jest przeglądanie portfolio artystów, którzy tatuażem znajdują się na co dzień. Choć Ci najlepsi zdecydowanie odradzą wykonanie dokładnie tego samego wzoru na Tobie, z pewnością przerobią go tak, by pasował do Ciebie. Przeglądanie ich katalogów na Instagramie czy Facebooku to też najlepsza okazja by znaleźć artystę, który doskonale czuje się w konkretnej formie tatuażu i może tym samym zagwarantować Ci najlepszy efekt pracy. Pamiętaj – nie każdy tatuator czuje się dobrze w portretach, dotworku czy tatuażu japońskim, podobnie jak nie każdy z chęcią wykonuje napisy, serduszka czy wzory kwiatowe. Znajdź kogoś, kto rozumie Twój pomysł, a szansa na radość z wymarzonego tatuażu będzie jeszcze większa!

Pinterest, Dziary.com, Dziarownia.pl, inkme.tattoo

Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy i choć często wykorzystuje się go w dość dziwnych celach, dla osób zainteresowanych tatuażem i poszukujących inspiracji na nowe dziarki portale takie jak Pinterest, Tumblr, Dziary.com, Dziarownia.pl czy inkme.tattoo to zdecydowanie miejsca warte uwagi. Szukaj inspiracji pośród setek, jeśli nie tysięcy wzorów dodawanych przez użytkowników i buduj mood boardy z najbardziej interesującymi Cię pomysłami. Skonstruowane w ten sposób foldery możesz przedstawić swojemu tatuatorowi, który postara się stworzyć z Tobą projekt idealny. Pamiętaj – własne pomysły doceniane są w branży lepiej, niż kopiowanie czyjegoś tatuażu. Odważ się prosić o stworzenie indywidualnego projektu – dobry tatuator na pewno wysłucha Twoich pomysłów i postara się wpleść je w projektowany tatuaż!

Ciekawe aplikacje – InkHunter

Czy wiesz, że za pomocą smartfona możesz umieścić na swojej skórze każdy tatuaż? Cóż, przynajmniej wirtualnie. Aplikacja InkHunter dostępna w AppStore i Google Play to ciekawy sposób na przetestowanie dowolnych projektów tatuażu na własnej skórze, a jednocześnie doskonałe miejsce do poszukiwania inspiracji na nowe dziarki. Narysuj długopisem trzy kreski na skórze, wybierz projekt z obszernego katalogu aplikacji lub dodaj własny i nanieś go za pomocą zdjęcia na wyznaczone długopisem pole – na ekranie pojawi Ci się gotowy tatuaż, który możesz dowolnie zbierać, przesuwać i obracać. Opcja polecana szczególnie tym, którzy nie mogą zdecydować się czy kolejna mandala będzie wyglądała lepiej na plecach, ramieniu, czy może wewnętrznej stronie uda. Nie znamy chyba lepszego sposobu na przetestowanie tatuażu w praktyce!

Festiwale tatuażu/Tattoo Konwent

Czy wiesz, że co najmniej kilka razy w roku organizowane są w Polsce konwenty tatuażu, na których wystawiają się najlepsze studia z Polski i za granicy? Wypad na tego typu event to najlepsza okazja by w nieco luźniejszej atmosferze zapoznać się z różnymi tatuatorami, sprawdzić ich umiejętności w praktyce, przejrzeć portfolia poszczególnych artystów i wybrać tego, który nie tylko czuje się dobrze z Twoim wymarzonym stylem tatuażu, ale z którym też jesteś w stanie nawiązać dobrą relację. Pamiętaj, że wiele osób trzyma się ulubionego tatuatora przez całe życie, zgłaszając się z kolejnymi projektami wyłącznie do niego – kto wie, być może i Ty znajdziesz swojego artystę na najbliższym konwencie?

Pamiętaj – tatuaż to kwestia bardzo indywidualna i nie wypada tak po prostu ściągać czyiś pomysłów na własną skórę. Inspiruj się tym, co widzisz w sieci i zmodyfikuj projekt tak, by dopasować go do siebie. Najlepsi tatuatorzy chętnie pomogą Ci stworzyć coś wyjątkowego!