Browse By

Folia stretch – co to takiego?

Folia stretch jest jednym z wielu rodzajów folii. Stretch służy do zabezpieczania wielu rzeczy przed uszkodzeniem. Dosyć często można się z nią spotkać w różnych restauracjach. Służy ona do szczelnego owijania wszelkiego rodzaju misek, czy metalowych gienów, służących do przechowywania żywności i wielu innych. Dzięki temu owa żywność nie traci na świeżości. Folia stretch bowiem ma specyficzną strukturę – zdaje się, jakby przyklejała się ona do różnych rzeczy, dzięki czemu jest tak szczelna. Jest to folia wynaleziona stosunkowo niedawno. Ma ona wiele różnych zastosowań, dlatego jest ona coraz bardziej popularna. Używana jest w wielu miejscach z różnych powodów. Folia stretch jest dobrym rozwiązaniem nie tylko do zabezpieczania żywności w usługach gastronomicznych, ale też używa się jej na poczcie, w handlu czy w sklepach spożywczych.

Gdzie jej użycie występuje najczęściej?

Z folią stretch można się spotkać najczęściej w miejscach obsługi klienta. Folią bowiem owija się różne rzeczy, jej specyfika pozwala na różnorodne zastosowanie, więc wiele firm i osób prywatnych decyduje się na jej zakup. Rozpoczynając od wszelkiego rodzaju różnych magazynów – tam filia stretch jest niezastąpiona. Do pakowania wszystkich paczek, oprócz folii bąbelkowej używana jest właśnie folia stretch. Często owija się stretchem wszystkie mniejszy lub większe rzeczy, żeby się nie uszkodziły. Wszelkie artykuły, na przykład książki, porcelana, artykuły kuchenne czy meble – wszystko to owija się właśnie folią stretch. Musi być ona jednak odpowiedniej wielkości, żeby owijanie nią wszystkich tych rzeczy było możliwe, sprawne i żeby nie zabierało zbyt wiele czasu. Z folią typu stretch można się również spotkać na przykład w sklepie z porcelaną. Zazwyczaj porcelanowe filiżanki czy kubeczki przychodzą w opakowaniach zbiorczych, więc żeby je zabezpieczyć przed wzajemnym rysowaniem się, jak najbardziej poleca się użycie folii stretch, która odpowiednio zabezpieczy delikatną porcelanę. Ne inaczej jest w sklepach spożywczych – panie ekspedientki mogą nam zapakować niektóre artykuły w folię stretch, która zabezpieczy produkty przed szybkim zgniciem, wysuszeniem folia do paletczy innymi niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Folia stretch jest również przydatna w gastronomii, lecz w znacznie mniejszych rozmiarach. W kuchni czy na barze używa się folii stretch po to, by zabezpieczyć żywność, która przygotowywana jest dla klientów.

Gdzie można ją zakupić?

Wielu producentów kupuje folię stretch ja i inne w zbiorczych opakowaniach. Tak wychodzi taniej, a poza tym jest to wygodniejsza opcja z tego względu, że mając ogromny zapas folii stretch w miejscu pracy, nie musimy obawiać się jej nagłego braku. Prywatne osoby natomiast zazwyczaj nie potrzebują aż tak wielkich ilości folii stretch, więc zamawiają je na różnych stronach internetowych odpowiednich firm, które owe folie dostarczają.