Browse By

Dlaczego warto zaufać styliście fryzur?

Jak będzie wyglądać moja fryzura po wizycie u stylisty?

Wiele kobiet wiąże z wizytą u fryzjera wielkie nadzieje. Oczekują poprawy wizerunku, a także wzrostu pewności siebie. Jeśli rzeczywiście tak jest, najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzić stylistę fryzur, który oprócz zwykłego strzyżenia czy farbowania zaproponuje klientce także niepowtarzalną stylizację, polegającą na dopasowaniu fryzury do typu urody danej kobiety. Stylista weźmie pod uwagę twoje oczekiwania, ale uwzględni również te czynniki, na które patrząc w lustro nie zwracasz być może uwagi, a które wyglądałyby niekorzystnie w połączeniu z tą asymetryczną grzywką, która znalazłaś w Internecie.

Stylista fryzury

Do stylisty fryzur można się udać po to, by zmienić fryzurę, którą nosimy na co dzień, ale także kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo atrakcyjnie na jakąś specjalną okazję. Może to być większe przyjęcie rodzinne lub firmowe, wesele czy własny ślub. Dobry stylista z pewnością zapyta wówczas o całość stylizacji, a więc o sukienkę i dodatki, o rodzaj przyjęcia, tak aby dobrać fryzurę możliwie jak najlepiej i stworzyć piękną, komponującą się całość.

Rodzaj fryzury do rodzaju urody

Ile kobiet, tyle typów urody, upodobań, oczekiwań i osobowości. Nie każda potrafi sama określić własny styl, który zresztą może się zmieniać zależnie od okazji, humoru albo zwyczajnie, bez powodu. Dla nieśmiałej, skromnej dziewczyny odważne, drapieżne stylizacje mogą okazać się zbyt wyzywające. Z kolei silna, pewna siebie kobieta będzie chciała podkreślić swoje cechy jakąś wyrazistą fryzurą. Z pewnością stylista jest tą osobą, która pomoże wybrać najlepiej. Obecnie we fryzjerstwie mamy do czynienia z takimi technikami i kosmetykami, że można zrealizować właściwie każdą wizję, jaka się zamarzy. Ważne, aby opowiedzieć styliście cokolwiek o swoich oczekiwaniach – a jeśli nie potrafimy opisać wymarzonej fryzury, warto podeprzeć się jakąś graficzną pomocą – zdjęciem, wydrukiem, schematycznym rysunkiem. Styliście ułatwi to pracę, bo będzie wiedział, w jakim mniej więcej pójść kierunku.

Pragnienie zmiany wizerunku czy wyjątkowa okazja, na którą chcemy się w szczególny sposób przygotować, mogą stać się bodźcem do odwiedzenia salonu stylisty, gdzie przekonamy się być może, że dotychczasowe upięcia nie były trafione. Oprócz konkretnej fryzury – powstałej w wyniku strzyżenia, farbowania, upinania gdzieś w pół drogi między naszą wizją, a propozycją stylisty – możemy wynieść z salonu także kilka wskazówek na temat codziennego układania włosów czy ich pielęgnacji.